Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

 MS-DOS (Microsoft Disk Operating System) je operační systém firmy Microsoft, který patří do rodiny mnoha podobných a kompatibilních DOS systémů pro.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: " MS-DOS (Microsoft Disk Operating System) je operační systém firmy Microsoft, který patří do rodiny mnoha podobných a kompatibilních DOS systémů pro."— Transkript prezentace:

1

2  MS-DOS (Microsoft Disk Operating System) je operační systém firmy Microsoft, který patří do rodiny mnoha podobných a kompatibilních DOS systémů pro počítače IBM.

3  Windows 1.0 byl 16bitový operační systém uvolněný 20. listopadu 1985 společností Microsoft. Jednalo se o první pokus o implementaci víceúlohového graficky orientovaného operačního systému na platformě PC.

4  Windows 2.x je 16bitový operační systém s grafickým uživatelským rozhraním (GUI) vydaný jako nástupce systému Windows 1.x. Pro běh systému byl vyžadován MS- DOS verze 3.0 nebo vyšší, 512 kB operační paměti nebo více, grafická karta a pevný disk.

5  Windows 3.0 je v informatice označení pro grafické uživatelské rozhraní firmy Microsoft vydané 22. května  Jedná se o 16bitovou nadstavbu operačního systému DOS. Windows se v této verzi staly na IBM PC prvním reálným soupeřem pro počítače Macintoshe od Applu a Amiga od firmy Commodore International.

6  Windows 95 (pracovní název Chicago ) je smíšený 16bitový/32bitový grafický operační systém uvedený na trh 24.srpna 1995 společností Microsoft C orporation a je přímým následníkem dříve oddělených produktů firmy Microsoft MS-DOS a Windows.

7  Windows 2000 je název několika variant operačního systému řady Windows NT vytvořeného firmou Microsoft uvedených na trh 17. února Jeho podpora byla ukončena v červenci roku 2010.

8  Windows XP je v informatice název operačního systému z řady Windows NT od firmy Microsoft, který byl vydán v roce Je určen pro obecné použití na domácích či firemních osobních počítačích,laptopech či mediálních centrech.

9  Windows Vista je operační systém z řady Windows NT firmy Microsoft, který byl vydán v roce Všeobecná podpora byla ukončena 10. dubna 2012.

10  Windows 7 je desktopová verze operačního systému Windows NT, která vyšla 22. října Ukončení všeobecné podpory je naplánováno na 13. ledna 2015, bezpečnostní aktualizace budou vydávány do konce rozšířené podpory dne 14. ledna K dispozici je 32bitová a 64bitová varianta.

11  Windows 8 je operační systém z řady Windows NT, který je určen pro použití v desktopových i přenosných počítačích včetně tabletů. Windows 8 byl uveden do prodeje 26. října Ukončení základní podpory je naplánováno do , dále budou poskytovány jen bezpečnostní aktualizace.

12  Windows 10 je operační systém společnosti Microsoft, určený pro budoucí použití na stolních počítačích, noteboocích, tabletech, chytrých telefonech, Xboxu a dalších zařízení, jednoho dne i například v hodinkách. Tento systém vyšel 29. července 2015 a má být podle Microsoftu přelomový: sjednocuje všechna zařízení pod jeden systém.

13  Vše z Wikipedie.

14  1. Jakký je doslovný překlad Msdos?  a, Microsoft Disk Operating System b, Microsoft Data Operating Sheet  c, Microsoft Disk Operating Sheet  2. Windows 1.0 – 1.x byl  a, 32 bit b, 16bit c, 64 bit  3. Kdy byl uveden na trh Windows 2000?  a, 17.února 2000 b, 6.března 2000 c, 3.července 1999  4. Windows 7 je nejčastěji používán na  a, Stolní PC b, b Tablet c, MP3  5. Windows 10 zatím není na  a, Tablet b, PC c, Hodinkách (Smart watches)


Stáhnout ppt " MS-DOS (Microsoft Disk Operating System) je operační systém firmy Microsoft, který patří do rodiny mnoha podobných a kompatibilních DOS systémů pro."

Podobné prezentace


Reklamy Google