Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Dělení migrace = migrace či stěhování A)Vnitrostátnídnešní trend - stěhování do městurbanizace B) Mezistátní (mezikontinentální) krátké x dlouhé  venkov.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Dělení migrace = migrace či stěhování A)Vnitrostátnídnešní trend - stěhování do městurbanizace B) Mezistátní (mezikontinentální) krátké x dlouhé  venkov."— Transkript prezentace:

1 Dělení migrace = migrace či stěhování A)Vnitrostátnídnešní trend - stěhování do městurbanizace B) Mezistátní (mezikontinentální) krátké x dlouhé  venkov x město o pravidelné x nepravidelné  dobrovolné x nucené  individuální x skupinové  legální x ilegální

2 Ukazatelé, problémy absolutní počty migrační saldo –MS = přistěhovalí – vystěhovalí o problém uprchlíků o etnická čistka o asimilace x segregace o extrémistické hnutí

3 Důvody migrace 1)Hospodářské levná pracovní síla, odliv mozků aj. 2) Politické emigrace, imigrace 3) Náboženské, národnostní a rasové 4) Dobrovolné a násilné stěhování vojenské oblasti, změny hranic aj. 5) Přírodní – stěhování do úrodných oblastí apod.

4 Současné trendy ve světě z „chudého jihu do bohatého severu“ z „východu na západ“ uprchlíci patří k nejdůležitějším typům migrace roste význam ilegálních migračních proudů roste účast žen uplatňuje se přísnější politika imigračních zemí (víza apod.)

5 Najdi v osmisměrce názvy 9 států s nejvyššími počty uprchlíků na světě. Pro tyto uprchlíky často jedinou možností na záchranu podat ________ a na rozhodnutí čekat v uprchlickém táboře.

6 Současné trendy v ČR pohyb z velkého města do jeho zázemí –suburbanizace pokračuje stěhování ze středně velkých měst s 20-50 tis. obyvateli nejvyšší migrační přírůstky jsou v obcích do 5 tis. obyvatel

7 Migrace svět

8 Migrace v ČR


Stáhnout ppt "Dělení migrace = migrace či stěhování A)Vnitrostátnídnešní trend - stěhování do městurbanizace B) Mezistátní (mezikontinentální) krátké x dlouhé  venkov."

Podobné prezentace


Reklamy Google