Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prioritní osa: 1 − Počáteční vzdělávání Oblast podpory: 1.4 − Zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.0059.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Prioritní osa: 1 − Počáteční vzdělávání Oblast podpory: 1.4 − Zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.0059."— Transkript prezentace:

1 Prioritní osa: 1 − Počáteční vzdělávání Oblast podpory: 1.4 − Zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/ Název projektu: Inovace výuky prostřednictvím IT Název příjemce dotace: 4. základní škola Cheb, Hradební 14

2 © Ing. Petr Kvíz TŘÍDA Scanner

3 Scanner, skener (anglicky scanner, výslovnost [skenr]) je hardwarové vstupní zařízení umožňující převedení fyzické 2D nebo 3D předlohy do digitální podoby pro další využití, většinou pomocí počítače. V roce 1957 vznikl první digitální snímek udělaný na počítači Russellem Kirschem na U.S. National Bureau of Standards, dnes známý jako Národní institut pro standardy a technologie (National Institute of Standards and Technology, nebo NIST)

4

5 Čtečky čárových kódů – ruční scanner Mohou být ruční (tzv. „pistole“), nebo zabudované (např. v pokladnách).

6 Stolní scanner Předloha se pokládá na sklo, pod nímž projíždí strojově ovládané snímací rameno. Dnes jsou už velmi levné (od cca 1000,- Kč) a proto se staly naprosto běžnou součástí všech domácností. Nevýhodou je zejména možnost snímání jen relativně tenkých předloh. Dražší modely často snímají pomocí přídavných nástavců také diapozitivy a negativy.

7 Bubnový scanner Předloha je nalepena na rotujícím válci a je snímána paprskem. Jejich nevýhodou je vysoká cena, a proto jsou využívány zejména pro snímání velmi velkých předloh, případně tam, kde je potřeba velice vysoká kvalita výsledku (např. z předlohy – diapozitivu je potřeba vytisknout plakát rozměru A2). Tato technologie je zároveň nejstarší.

8 Filmový scanner Slouží pro snímání jednotlivých políček filmu. Vzhledem ke svému specifickému účelu jsou vesměs používány pouze profesionálně HASSELBLAD Flextight X-5 Cena: Kč

9 3D scanner Nová technologie umožňující pomocí laserových paprsků nasnímat i trojrozměrný objekt. Velice nákladná technologie pouze pro profesionální využití.

10 Zdroj: Zdroj fotek: snímek č. 2: snímek č. 3: snímek č. 4: snímek č. 5: snímek č. 6:http://mdg.vsb.cz/jdolezal/Pgrafika/Prednaska/SkenovaniTisk.html snímek č. 7: snímek č. 8:

11 KONEC PREZENTACE

12 Autor výukového materiálu: Ing. Petr Kvíz Digitální učební materiál byl vytvořen v období od do Digitální učební materiál je určený pro 7. ročník Vzdělávací oblast: Informační a komunikační technologie Vzdělávací obor: Informatika Téma: Počítačová grafika, Scanner Anotace: Účelem této prezentace je vysvětlit žákům, co je to scanner, jak a kde vznikl a jaké druhy se vyrábějí v současnosti.


Stáhnout ppt "Prioritní osa: 1 − Počáteční vzdělávání Oblast podpory: 1.4 − Zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.0059."

Podobné prezentace


Reklamy Google