Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

IBM Notes a Domino výhody a novinky posledních verzí Petr Kunc, IBM ©2013 IBM Corporation.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "IBM Notes a Domino výhody a novinky posledních verzí Petr Kunc, IBM ©2013 IBM Corporation."— Transkript prezentace:

1 IBM Notes a Domino výhody a novinky posledních verzí Petr Kunc, IBM ©2013 IBM Corporation

2 pošta moderní poštovní a kalendářový klient 1

3 Nový vzhled (verze 9.0)

4 Type ahead – doplňování adresátů

5 Notifikace nové pošty

6 Kategorizace e-mailů podla data

7 Náhledy na začátek e-mailu

8 Chytřejší vyhledávání Rychlé vyhledávání v poště: nově podle odesílatele, předmětu i data. Umí i napovídat podle několika zadaných písmen.

9 Vyhledávání v archivech pošty

10 Osobní kalendář v klientu IBM Notes 9...

11 ...se zobrazenými externími zdroji...

12 ...a náhledem do kalendáře kolegy

13 Podbarvení kalendářů dle kategorie

14 Osobní kontakty

15 mobilita přístup k informacím odkudkoliv a kdekoliv 2

16 Mobilita - replikace Synchronizace poštovních dat mezi serverem a klientem (notebookem). Umožňuje práci offline a následnou výměnu dat po připojení k síti.

17 IBM iNotes – stejné rozhraní jako klient Notes Webový přístup k poště, kalendáři, úkolům, kontaktům a poznámkám.

18 Traveler – přístup z mobilů Synchornizace poštovních dat (včetně kalendáře a kontaktů) s mobilním zařízením – Apple, Android, Windows Phone, BlackBerry.

19 Notes v browseru Notes Basic client (non-Eclipse) běžící uvnitř webového prohlížeče

20 lepší práce rozšíření, které pomáhají efektivnější práci 3

21 Sametime Komunikace v reálném čase (chatování) přímo z klienta Notes. Indikace o tom, jestli je člověk online nebo ne. Vizitka s osobními údaji.

22 Live Text Automatická identifikace určitých vzorců v textu, umožňující okamžitý přístup k dané kantextové informaci (např. odkazy na čísla jednací, rodná čísla, čísla zákonů a nařízení,...)

23 Funkční Sidebar s Widgety

24 Inteligentní notifikace Součástí pošty Notes mohou být „miniaplikace“ (gadgety), které umožní člověku hned pracovat s určitou infomací, v kontextu (schválit krok ve workflow, stáhnout soubor, sdílet dál s kolegy,...)

25 platforma výhody pro firmu 4

26 Principy a zásady Bezpečnost Stabilita, kvalitní architektura Snadná správa systému Rychlý vývoj, snadné úpravy Kompatibilita Standardy, otevřenost, multiplatformita Nízké provozní náklady

27 Dobrá architektura Servery Domino jsou plně soběstačné – mohou fungovat samostatně a plnit všechny role, nebo být součástí větších celků a zastávat specializovanou úlohu. Úložiště (NSF databáze) je také soběstačné, obsahuje design, uživatelská data i systémové informace pro každou aplikaci v jednom souboru. Umožňuje snadný přenos, archivaci i obnovu. Replikace je patentovaný způsob na inteligentní synchronizaci dat mezi servery navzájem a mezi serverem a klientem. Clusterování serverů Domino se snadno nastavuje a provozuje, umožňuje fail over i load balancing.

28 Snadný vývoj – Domino Designer

29 Nový způsob vývoje - XPages

30 Notes Shared Login – automatické přihlašování Pokud se člověk přihlásí do Windows, může jej to automaticky přihlásit i do klienta Notes.

31 Domino ID Vault Notes Domino Notes ID Notes IDs Helpdesk Self service password change application ID Vault – chytrá správa ID uživatelů Ulehčení práce admiistrátorům a uložení ID souborů na bezpečné místo. Umožňuje i dálkový reset hesla.

32 Bigfile.ods Hugefile.odp Podcast.mp3 Bigfile.ods Hugefile.odp Podcast.mp3 Bigfile.ods Hugefile.odp Podcast.mp3 Domino Bigfile.xls Hugefile.ppt APokorna.nsf JNovak.nsf LPelc.nsf Domino 8.5 Domino 8.0 HashValue->Bigfile.ods HashValue->Hugefile.odp HashValue->Podcast.mp3 DAOS Catalog Bigfile.ods Hugefile.odp Podcast.mp3 DAOS – Domino Attachment and Object Store Deduplikace příloh. Jeden soubor poslaný více lidem, se uloží pouze jednou a z e-mailů na něj vedou pouze odkazy. Uživatelé nepoznají rozdíl.

33 Kompatibilita Kompatibilita verzí (komunikace klient – server, server – server) Přenositelnost designu aplikací Domino 8.x Domino 9.x Domino 5.x Domino 6.x Domino 7.x

34 Náklady na provoz (TCO) Netřeba silný HW –př. sizingu poštovního serveru pro 2000 lidí: 2 jádra, 8 GB RAM Snadné upgrady –Analýza Forrester Consulting, 2010 Upgrade na Domino 8.5: návratnost 147 % za 12 měsíců Transition na Exchange 2007: návratnost 29 % za 14 měsíců

35 licence pro klienty i servery 5

36 Základní principy Uživatelé –Licencují se zaměstnanci, kteří používají služby serveru –Nezáleží na počtu využívaných zařízení ani typu přístupu –Nelicencují se hromadné (obchod@firma.cz), testovací a školící účty (skoleni1@firma.cz)obchod@firma.czskoleni1@firma.cz Servery –Licence se počítají podle jader procesoru, které server Domino využívá –U virtualizace se počítají pouze dedikovaná virtuální jádra

37 Uživatelská licence pro Messaging pošta, kalendář, kontakty, úkoly přístup z tlustého klienta IBM Notes přístup z webového rozhraní (iNotes) přístup z mobilních telefonů a tabletů (Traveler) přístup z jiných poštovích klientů (IMAP, POP3, SMTP) chatování (Instant Messaging) zabudované aplikace na Dominu: knihovna dokumentů, diskuse možnost upravovat poštovní databáze podle potřeb IBM Connections Profiles (část jiného SW od IBM, profilové karty zaměstnanců) IBM Connections Files (část jiného SW od IBM, sdílení souborů)

38 Uživatelská licence pro Collaboration vše, co licence pro Messaging Možnost používat „nepoštovní“ aplikace (vlastní, napsané na míru, stažené z Internetu) Možnost vytvářet a upravovat vlastní aplikace

39 Connections - Files Chytré ukládání a sdílení souborů napříč organizací, verzování, sledování přístupů, komentování, vyhledávání.

40 Connections - Profiles Přehledné informace o uživateli, informace z různých zdrojů a agend na jednom místě. Informace o kolezích, projektech, hierarchické struktuře,...

41 Vše za jednu cenu

42 Trvání licence Licence je trvalá, licencovaný SW lze používat neomezeně dlouho Součástí počátečního nákupu je podpora na 12 měsíců Každý rok lze podporu obnovovat, cena je cca 20 – 25 % z ceníkové ceny počátečního nákupu Podpora zaručuje Přímou technickou podporu od IBM (komunikace se Support Centrum IBM), neomezený počet „ticketů“. Možnost stahovat nové verze, aktualizace a opravy. Řešení velmi urgentních případů non-stop.

43 shrnutí výhody platformy 6

44 Pro uživatele Možnost práce online i offline (replikace) Přístup přes mobil Přístup k informacím v kontextu (LiveText, widgety v Sidebaru) „Inteligentní notifikace“ - Embedded experience Připojení na interní systémy

45 Správa sytému Výborný cluster pro vysokou dostupnost (i active-active) Nejen pošta, ale kompletní groupware Jednoduché licencování –platí se za uživatele, ne za počet zařízení nebo typ přístupu (klient, web, mobil) –neplatí se za SQL, web server,... Upgrade „in place“, ne migrace na jiný server Správa uživatelů pomocí politik Administrační klient: monitoring serverů, statistiky, doporučení Deduplikace příloh a automatická komprese – úspora místa Poštovní data v samostatných souborech – snažší archivace, obnova ze zálohy,...

46 Pro firmu Stabilita a bezpečnost – spolehlivá platforma pro poštu i firemní agendu, nízké náklady na provoz Kompatibilita klientů i aplikací – ochrana investic Nízká náročnost na hardware – nenáročné pořízení a provoz Snadné upgrady – netřeba dlouhých odstávek, testování, přesunů dat Snadný vývoj a následné úpravy – šetření nákladů

47 IBM Messaging Roadmap Connections Mail Notes/Domino Social Edition Public BETA Notes/Domino Social Edition eGA Notes Traveler 9.0 eGA Notes Traveler ® Upgrade Pack 1 Connections Mail Update 1 Notes/Domino Social Edition Update 1 Cloud On-Premises SmartCloud Notes GA7 SmartCloud Notes GAnext EO 2012 1H 2013 2H 2013 2014 2015 SmartCloud Notes GAnext Notes/Domino Social Edition Maintenance Release Notes/Domino 8.5.x Maintenance Release Notes Traveler Upgrade Pack 2 Connections Mail for SmartCloud ® Notes/Domino Next Notes Traveler Next IBM’s statements regarding its plans, directions, and intent are subject to change or withdrawal without notice at IBM’s sole discretion. Information regarding potential future products is intended to outline our general product direction and it should not be relied on in making a purchasing decision. The information mentioned regarding potential future products is not a commitment, promise, or legal obligation to deliver any material, code or functionality. Information about potential future products may not be incorporated into any contract. The development, release, and timing of any future features or functionality described for our products remains at our sole discretion.


Stáhnout ppt "IBM Notes a Domino výhody a novinky posledních verzí Petr Kunc, IBM ©2013 IBM Corporation."

Podobné prezentace


Reklamy Google