Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Co jsou normy Technické normy jsou dokumentované dohody, které zajišťují, aby materiály, výrobky, postupy a služby vyhovovaly danému účelu. V dnešní společnosti.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Co jsou normy Technické normy jsou dokumentované dohody, které zajišťují, aby materiály, výrobky, postupy a služby vyhovovaly danému účelu. V dnešní společnosti."— Transkript prezentace:

1

2 Co jsou normy Technické normy jsou dokumentované dohody, které zajišťují, aby materiály, výrobky, postupy a služby vyhovovaly danému účelu. V dnešní společnosti jsou technické normy kvalifikovaná doporučení, nikoli příkazy. Jejich používání je dobrovolné, avšak všestranně výhodné.

3 Česká technická norma Původní česká technická norma se může vytvářet pouze v oblastech, ve kterých neexistují normy evropské nebo mezinárodní, je označena ČSN (např. ČSN ) Evropská či mezinárodní norma (označena např. EN, ETSI, ISO, IEC), která je přejata do soustavy českých norem se stává normou českou

4 Závaznost ČSN České technické normy jsou považovány za právní předpisy a není stanovena povinnost jejich dodržování Zákon č.22/1997 Sb.(proveden zákonem č.71/2000 Sb.) výslovně uvádí, že česká technická norma není obecně závazná

5 Harmonizované normy ČSN se stává harmonizovanou českou technickou normou, přejímá-li plně požadavky stanovené evropskou normou nebo harmonizačním dokumentem, které uznaly orgány Evropského společenství jako harmonizovanou evropskou normu, nebo evropskou normu, která byla jako harmonizovaná evropská norma stanovena v souladu s právem Evropských společenství společnou dohodou notifikovaných osob.

6 Katalog produktů

7 ČSN - vyhledávání

8 ČSN – výsledek vyhledávání

9 Detail ISO 690

10 ČSN - nákup

11 ČSN - databáze

12

13

14

15

16

17

18 Prodej norem

19 Evropské normy

20 Mezinárodní organizace

21 ISO – podle ICS

22 ISO – podle TC

23 IEC

24 IEC – vývoj norem

25 IEC – prodej norem

26 CEN

27

28 CEN – definice normy

29 CENELEC

30

31 CENELEC – technical bodies

32 CENELEC - vývoj

33 ÚNMZ - věstník

34

35

36 Druhy mezinárodních dokumentů (včetně zkratek )


Stáhnout ppt "Co jsou normy Technické normy jsou dokumentované dohody, které zajišťují, aby materiály, výrobky, postupy a služby vyhovovaly danému účelu. V dnešní společnosti."

Podobné prezentace


Reklamy Google