Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Název školy:Základní škola, Jičín, Soudná 12 Autor:Monika.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Název školy:Základní škola, Jičín, Soudná 12 Autor:Monika."— Transkript prezentace:

1 Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Název školy:Základní škola, Jičín, Soudná 12 Autor:Monika Eberlová Název:VY_32_INOVACE_02_a_17_Soustava kožní Sada:Přírodopis VIII. – Člověk Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Monika Eberlová

2 Název: Přírodopis VIII. – Soustava kožní Autor: Monika Eberlová Anotace: Prezentace slouží k výkladu látky o kožní soustavě člověka. K této výkladové prezentaci je vytvořena procvičovací část v programu Easiteach. Metodické zhodnocení: Prezentace použita při výkladu, jako názorný doplněk. Tato prezentace byla odpilotována dne v VIII. třídě ZŠ Jičín, Soudná 12.

3 SOUSTAVA KOŽNÍ FUNKCE: ochrana před UV – vit. D regulace tělesné teploty ochranný kryt těla obrana před proniknutím infekce sídlo hmatových čidel vylučování odpadních látek zásobník tuku dýchání

4 SOUSTAVA KOŽNÍ pokožka škára podkožní vazivo s tukovou tkání mazová žláza chlup, vlas Napřimovač chlupu a vlasu vlasová pochva potní žláza

5 SKLADBA KŮŽE 1. POKOŽKA několik vrstev plochých buněk buňky rohovatí a odlupují se (nejrychleji na obličeji) mozoly na povrchu se tvoří souvislá vrstva kožního mazu

6 SKLADBA KŮŽE 2. ŠKÁRA nervová vlákna bílé krvinky cévy elastická vlákna 3. PODKOŽNÍ VAZIVO tuková tkáň (izolace, zásobník tuku)

7 lupénka neštovice pásový opar NEMOCI KŮŽE akné mateřská znaménka melanom ekzém kožní plísně kopřivka svrab

8 INFORMAČNÍ ZDROJE: 1. snímek [online] [cit ]. Dostupné z WWW: 2. snímek [online] [cit ]. Dostupné z WWW: 3. snímek [online] [cit ]. Dostupné z WWW: 4. snímek [online] [cit ]. Dostupné z WWW:


Stáhnout ppt "Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Název školy:Základní škola, Jičín, Soudná 12 Autor:Monika."

Podobné prezentace


Reklamy Google