Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Škola: Základní škola a Mateřská škola Halže, příspěvková organizace Název: VY_32_INOVACE_04_HV_Wolfgang Amadeus Mozart Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3551.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Škola: Základní škola a Mateřská škola Halže, příspěvková organizace Název: VY_32_INOVACE_04_HV_Wolfgang Amadeus Mozart Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3551."— Transkript prezentace:

1 Škola: Základní škola a Mateřská škola Halže, příspěvková organizace Název: VY_32_INOVACE_04_HV_Wolfgang Amadeus Mozart Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/ Autor : Mgr. Jarmila Kočandrlová ANOTACE: Určeno žákům 1. stupně jako prvotní seznámení se skladatelem. Zopakování smyčcových nástrojů

2

3 , Salzburg , Vídeň

4 Skládal již v 5 letech. Hrál na klavír a housle. Nyní je v Rakousku stále velice uznáván, jsou po něm pojmenovávány nejen hudební festivaly, ale i různé výrobky- například cukrovinky. Znáš nějaké?

5 V dětství cestoval s celou svou rodinou po Evropě. Měl o čtyři a půl roku starší sestru Annu Marii, přezdívanou Nannerl, se kterou byli na koncertech představováni jako zázračné děti. Měl vynikající hudební paměť, většinu hudebních skladeb si zapamatoval na jediný poslech a tuto skladbu pak dokázal zapsat v notách. Mozart mluvil několika cizími jazyky.

6 Byl velmi oblíbený. v Praze složil operu Don Giovanni, kterou při premiéře dokonce sám dirigoval. Zemřel v pouhých 35 letech. Byl malého vzrůstu. Jak se jmenovala opera, kterou složil v Praze? V kolika letech zemřel? Kolik děl složil?

7 MALÁ NOČNÍ HUDBA : TURECKÝ POCHOD: OPERA FIGAROVA SVATBA OPERA DON GIOVANNI: MENUET D dur:

8 BGNAGFLOWM SALZBURGVE MKLAVÍRFÍN OGHVIOLADU ZAMADEUSEE ACELSUOHŇT RVIRTUÓZJI TNOTAAHARP Najdi 12 slov:

9 BGNAGFLOWM SALZBURGVE MKLAVÍRFÍN OGHVIOLADU ZAMADEUSEE ACELSUOHŇT RVIRTUÓZJI TNOTAAHARP Najdi 12 slov: Wolfgang, Salzburg, klavír, viola, Amadeus, housle, menuet,Vídeň, Mozart, virtuóz, nota, Praha

10 CITACE: OBRÁZKY: Kliparty z webu Vienne,_1791)_jouant_à_Paris_avec_son_père_Jean..._-_Google_Art_Project.jpg Vienne,_1791)_jouant_à_Paris_avec_son_père_Jean..._-_Google_Art_Project.jpg POSLECH:


Stáhnout ppt "Škola: Základní škola a Mateřská škola Halže, příspěvková organizace Název: VY_32_INOVACE_04_HV_Wolfgang Amadeus Mozart Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3551."

Podobné prezentace


Reklamy Google