Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Komunikační a prezentační dovednosti / C2a Komunikace (nejen) v týmu. Pavla Kotyzová 1 UNIVERZITA TOMÁŠE BATI VE ZLÍNĚ, FAKULTA MULTIMEDIÁLNÍCH KOMUNIKACÍ,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Komunikační a prezentační dovednosti / C2a Komunikace (nejen) v týmu. Pavla Kotyzová 1 UNIVERZITA TOMÁŠE BATI VE ZLÍNĚ, FAKULTA MULTIMEDIÁLNÍCH KOMUNIKACÍ,"— Transkript prezentace:

1 Komunikační a prezentační dovednosti / C2a Komunikace (nejen) v týmu. Pavla Kotyzová 1 UNIVERZITA TOMÁŠE BATI VE ZLÍNĚ, FAKULTA MULTIMEDIÁLNÍCH KOMUNIKACÍ, ÚSTAV MARKETINGOVÝCH KOMUNIKACÍ 2015-16

2 Seminární úkol č. 1 – podmínka k získání zápočtu 2 PhDr. Pavla Kotyzová, Ph.D., pavla.kotyzova@seznam.cz, http://lide.fmk.utb.cz/pavla-kotyzova/pavla.kotyzova@seznam.cz Komunikační a prezentační dovednosti / C2 1. Přečti knihu, vztahující se k těmto tématům: verbální komunikace řeč těla prezentování vztahy mezi lidmi asertivita řešení konfliktů 2. Vyhledej šablonu na lide. fmk.utb.cz, ve které odpovíš na zadané otázky. 3. Odešli mailem učiteli). Termín 30. 11. ve 20 hodin. 4. 16. 12. (všechny čtyři skupiny, tj. A a C v 10 hodin, B a D ve 12 hodin) přines vytištěno na A4 do výuky. Bude prezentováno kolegům a vystaveno.

3 Nezbytné předpoklady komunikace 3 PhDr. Pavla Kotyzová, Ph.D., pavla.kotyzova@seznam.cz, http://lide.fmk.utb.cz/pavla-kotyzova/pavla.kotyzova@seznam.cz Komunikační a prezentační dovednosti / C2 Naslouchání a empatie. Vytvoření a podporování příznivého prostředí. Přizpůsobování se. Respektování odlišností komunikačního partnera. Vytváření vztahů. Vše snadněji zvládnete, vyznáte-li se v lidech. Je třeba poznat komunikační styl vašeho partnera a používat způsob komunikace, který je pro tento typ vhodný.

4 Komunikační typy/ dominance 4 PhDr. Pavla Kotyzová, Ph.D., pavla.kotyzova@seznam.cz, http://lide.fmk.utb.cz/pavla-kotyzova/pavla.kotyzova@seznam.cz Komunikační a prezentační dovednosti / C2 Vůdčí typy Touží po moci, chce být vždy první a obdivován. Je iniciativní, rozhodný, energický, nezávislý. Motivuje sám sebe. Submisivní typy Má sklon přenechávat vedení a rozhodování jiným. Je nerozhodný, pasivní, závislý, má nedostatek sebevědomí. Prokazuje ochotu být veden, vyhýbat se osobním konfrontacím a přizpůsobovat se přáním jiných lidí. Cíle i motivace často musí dostávat od ostatních.

5 Komunikační typy/ orientace 5 PhDr. Pavla Kotyzová, Ph.D., pavla.kotyzova@seznam.cz, http://lide.fmk.utb.cz/pavla-kotyzova/pavla.kotyzova@seznam.cz Komunikační a prezentační dovednosti / C2 Orientace na úkol Nedostatek ohledu k druhým, působí lhostejně, necitlivě až nevraživě, často emocionálně chladný, ne vždy spolupracující. Orientován na sebe a na úkol (na výsledek nebo jak úkol probíhá). Orientace na lidi Je orientován na jiné lidi, citlivý k jejich potřebám, spolupracující, ví, že své cíle může plnit, pomáhá-li plnit cíle jiným. Při jednání očekává vzájemný zisk nebo názor: já jsem OK, ty jsi OK. Hledá jistotu. Motivuje nebo pečuje o vztahy.

6 Komunikační typy 6 Komunikační a prezentační dovednosti / C2 vůdčí typy orientace na úkol jak probíhá výsledek submisivní typy orientace na lidi motivuje pečuje analytický expresívnířídící přátelský Akce, rychlost, výsledek Informace, fakta, proces Vztahy, starostlivost, jistota Nápady, nadšení, vize

7 Komunikační typy/ kombinace 7 PhDr. Pavla Kotyzová, Ph.D., pavla.kotyzova@seznam.cz, http://lide.fmk.utb.cz/pavla-kotyzova/pavla.kotyzova@seznam.cz Komunikační a prezentační dovednosti / C2 Kombinace těchto čtyř rysů poskytují rozpoznatelné komunikační typy: Řídící typ (vůdčí typ, orientace na úkol – výsledek, cíl) Expresívní typ (vůdčí typ, orientace na lidi – motivovat je, nadchnout) Přátelský typ (chce být veden, orientace na lidi – pomáhat jim) Analytický typ (chce být veden, orientace na úkol – jak probíhá) A kdo jste vy?


Stáhnout ppt "Komunikační a prezentační dovednosti / C2a Komunikace (nejen) v týmu. Pavla Kotyzová 1 UNIVERZITA TOMÁŠE BATI VE ZLÍNĚ, FAKULTA MULTIMEDIÁLNÍCH KOMUNIKACÍ,"

Podobné prezentace


Reklamy Google