Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Anotace: Anotace: Materiál je určen pro 2. ročník učebního oboru zedník – vyučovací předmět “materiály“. Je použitelný i pro výuku dané problematiky u.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Anotace: Anotace: Materiál je určen pro 2. ročník učebního oboru zedník – vyučovací předmět “materiály“. Je použitelný i pro výuku dané problematiky u."— Transkript prezentace:

1

2 Anotace: Anotace: Materiál je určen pro 2. ročník učebního oboru zedník – vyučovací předmět “materiály“. Je použitelný i pro výuku dané problematiky u jiných stavebních oborů – např. tesař, mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení, apod. Metodický pokyn: Materiál je určen k použití učitelem při výuce – pro větší názornost a atraktivnost výkladu. Materiál si klade za cíl názorně zdůraznit základní fakta k probíranému tématu.

3 Plasty - vlastnosti a druhy Podstata plastů makromolekulární látky přírodního nebo umělého původu Základní suroviny pro výrobu ropa uhlí zemní plyn Z nich se připravují jednoduché nízkomolekulární látky, které se polyreakcí (polymerací, polykondenzací nebo polyadiací) mění na látky makromolekulární

4 Plasty - schéma výroby z ropy a zemního plynu

5 Plasty - složení Plasty používané ve stavebnictví obsahují: makromolekulární látku (=pojivo) a dále plniva změkčovadla stabilizátory barviva mazadla

6 Plasty - výroba Základní způsoby zpracování plastů na výrobky: Válcování Vytlačování Lisování Lití a nanášení Vstřikování Vrstvení Vylehčování

7 Plasty - výroba výroba válcováním výroba vytlačováním

8 Plasty - výroba výroba lisováním výroba vstřikováním

9 Plasty - spojování Spojování plastů: svářením nebo lepením (svářet se mohou jen termoplasty – horkým plynem, sálavým nebo dotykovým teplem, třením nebo pomocí vysokofrekvenčního ohřevu) mechanicky (nýtováním a šroubováním)

10 Opakování: Jaké jsou základní suroviny pro výrobu plastů? Vyjmenujte, případně popište základní způsoby zpracování plastů na výrobky. Co tvoří pojivo u plastů, používaných ve stavebnictví a co kromě toho tyto plasty ještě obsahují? Jakými způsoby můžeme plasty spojovat?

11 Použité zdroje:  L. Hamák, E. Gregorová, O. Tibitanzl – Stavební materiály II pro 2. a 3. ročník SOU, Praha, SOBOTÁLES,2003,ISBN 80-85920-95-6  K. Pendl, J. Štrop, O. Tibitanzl - Příručka pro zedníka Praha, SOBOTÁLES,1999,ISBN 80-85920-54-9  Není-li uvedeno jinak, je použitý materiál ze zdrojů autora.


Stáhnout ppt "Anotace: Anotace: Materiál je určen pro 2. ročník učebního oboru zedník – vyučovací předmět “materiály“. Je použitelný i pro výuku dané problematiky u."

Podobné prezentace


Reklamy Google