Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Obsah kruhu Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Kamila Kočová. Dostupné z Metodického portálu ISSN: 1802-4785,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Obsah kruhu Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Kamila Kočová. Dostupné z Metodického portálu ISSN: 1802-4785,"— Transkript prezentace:

1 Obsah kruhu Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Kamila Kočová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

2 Obsah kruhu Rozstříhej kruh na barevné díly. Jeden díl rozstřihni na půlku. Díly nalep do sešitu podle předlohy. Jaký geometrický útvar tyto díly tvoří?obdélník Dokážeš určit rozměry vzniklého obdélníku? Pokus se odvodit vzorec pro výpočet obsahu kruhu.

3 Obsah kruhu

4 Vypočítej obsah kruhu, jehož poloměr je: a) 5 m Vypočítej obsah kruhu, jehož průměr je: Obsah kruhu b) 3 cm a) 12 dmb) 46 mm

5 Vypočítej obsah kruhové podložky s kruhovým výřezem. Poloměr podložky je 30 mm a výřezu 12 mm. S1S1 S2S2 Obsah kruhu

6 Kolik % bude činit odpad při výrobě těsnících podložek, budou-li se vyrábět z obdélníků? Obsah kruhu obdélník … podložka … odpad …… Obdélník …………100 % Odpad …………… x % Odpad činí přibližně 10,6 %.

7 Vypočítej obvod i obsah. Obsah kruhu

8 Obsah kruhové výseče

9 Zopakuj si. středové úhly Středovému úhlu  1, přísluší kruhový oblouk k 1. Středovému úhlu  2, přísluší kruhový oblouk k 2. Co je středový úhel? Co je to kruhový oblouk?

10 Obsah kruhové výseče Zopakuj si. Co je to kruhová výseč? Část kruhu, která přísluší středovému úhlu.

11 Jaký středový úhel přísluší celému kruhu? Obsah kruhové výseče Obsah kruhu: Urči obsah kruhové výseče, která přísluší středovému úhlu 1 o.

12 Obsah kruhové výseče Pokus se vyjádřit vzorec pro obsah a kruhové výseče příslušného středového úhlu . Obsah kruhové výseče vypočítáme, když obsah kruhu vydělíme číslem 360 a vynásobíme velikostí příslušného středového úhlu ve stupních..

13 Obsah kruhové výseče Kruhové výseče V 1, V 2, V 3 mají stejný středový úhel  = 30 o Kruhové výseče mají poloměry r 1 = 10 cm, r 2 = 20 cm, r 3 = 30 cm. a) vypočítej jejich obsahy

14 Obsah kruhové výseče Kruhové výseče V 1, V 2, V 3 mají stejný středový úhel  = 30 o Kruhové výseče mají poloměry r 1 = 10 cm, r 2 = 20 cm, r 3 = 30 cm. b) porovnej poměrem velikosti obsahů a velikosti poloměrů a) vypočítej jejich obsahy

15 Obsah kruhové výseče Průměr kruhu je 7 dm. Vypočítej obsahy kruhových výsečí.

16 Obsah mezikruží

17 Vypočítej obsah vybarvené části (mezikruží).

18 Vypočítej obsah podložky. Obsah kruhu


Stáhnout ppt "Obsah kruhu Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Kamila Kočová. Dostupné z Metodického portálu ISSN: 1802-4785,"

Podobné prezentace


Reklamy Google