Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Logo Úřad práce ČR - krajská pobočka v Brně Mgr. Pavel Ondrák, Ing. Jiří Šimbera.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Logo Úřad práce ČR - krajská pobočka v Brně Mgr. Pavel Ondrák, Ing. Jiří Šimbera."— Transkript prezentace:

1 logo Úřad práce ČR - krajská pobočka v Brně Mgr. Pavel Ondrák, Ing. Jiří Šimbera

2 Obsah prezentace I.Regionální individuální projekty – výzva č. 13 II.Regionální individuální projekty – výzva č. 70 III.Regionální individuální projekt – výzva č. 82 IV.Příklady dobré praxe a inovativních aktivit

3 Všechny naše projekty jsou realizovány na území celého JmK

4 I. Regionální individuální projekty Výzva č. 13 (oblast podpory 2.1) Krajská pobočka v Brně (resp. ÚP Brno-město ve spolupráci s okresními úřady práce v JmK) připravila v rámci této výzvy 9 RIP v celkové alokaci 366 mil. Kč. 1)„Aktivní padesátka v JmK“ 6) „Most ke vzdělávání v JmK“ 2)„Šance pro Vás v JmK“ 7) „Klíč k nezávislosti v JmK“ 3)„Návrat rodičů na trh práce v JmK“ 8) „Praxí k perspektivní kariéře“ 4)„Zpět na trh práce v JmK“ 9) „Kariéra bez bariér“ 5)„Vzdělání – praxe – zaměstnání“

5 Aktivní padesátka v Jihomoravském kraji Cílová skupina projektu: osoby starší 50 let věku, 500 osob Dodavatel vzdělávacích aktivit: Sdružení Republikové centrum vzdělávání, s.r.o. a MARLIN s.r.o., zastoupené RCV, s.r.o. Realizace projektu: (36 měsíců) Celkový rozpočet projektu: ,- Kč / ,- Kč Aktivity projektu: motivačně-poradenský modul, indivi.poradenství, rekvalifikace, zprostředkování zaměstnání (nově vytvořená místa, SÚPM, vhodná místa), publicita (komplexní projekt)

6 Šance pro Vás v Jihomoravském kraji Cílová skupina projektu: v evidenci na ÚP déle než 6 měsíců, 600 osob Dodavatel vzdělávacích aktivit: Sdružení Republikové centrum vzdělávání, s.r.o. a MARLIN s.r.o., zastoupené RCV, s.r.o. Realizace projektu: (36 měsíců) Celkový rozpočet projektu: ,- Kč / ,- Kč Aktivity projektu: motivačně-poradenský modul, indivi.poradenství, rekvalifikace, zprostředkování zaměstnání (nově vytvořená místa, SÚPM, vhodná místa), publicita, osobní asistence (komplexní projekt)

7 Návrat rodičů na trh práce v JmK Cílová skupina projektu: osoby pečující o dítě do 15 let věku, 400 osob Dodavatel vzdělávacích aktivit: MARLIN s.r.o. Realizace projektu: (36 měsíců) Celkový rozpočet projektu: ,- Kč Aktivity projektu: pracovní a bilanční diagnostika, indivi.poradenství, rekvalifikace, zprostředkování zaměstnání (nově vytvořená a vhodná místa), publicita, osobní asistence (komplexní projekt)

8 Zpět na trh práce v Jihomoravském kraji Cílová skupina projektu: osoby s max. základním vzděláním, 500 osob Dodavatel vzdělávacích aktivit: Republikové centrum vzdělávání, s.r.o. Realizace projektu: (36 měsíců) Celkový rozpočet projektu: ,- Kč Aktivity projektu: pracovní a bilanční diagnostika, indivi.poradenství, speciální poradenství „Start podnikání”, rekvalifikace, zprostředkování zaměstnání (nově vytvořená místa, SÚPM a vhodná místa), publicita, osobní asistence (komplexní projekt)

9 Vzdělání – praxe – zaměstnání Cílová skupina projektu: Absolventi SŠ a VŠ s max. roční praxí, 180 osob Dodavatel vzdělávacích aktivit: Počítačová služba s.r.o. Olomouc Realizace projektu: Celkový rozpočet projektu: ,- Kč Aktivity projektu: individ.poradenství, rekvalifikace, roční odborná pracovní praxe ve veřejné a státní správě, zprostředkování zaměstnání (nově vytvořená místa a vhodná místa), publicita

10 Most ke vzdělávání v JmK Cílová skupina projektu: osoby se středním vzděláním, 100 osob Dodavatel vzdělávacích aktivit: PMVIA s.r.o., BIVŠ, BEVE s.r.o. Realizace projektu: Celkový rozpočet projektu: ,- Kč / ,- Kč Aktivity projektu: bilanční a pracovní diagnostika, indivi.poradenství, rekvalifikace, odborná praxe, zprostředkování zaměstnání (nově vytvořená místa a vhodná místa), publicita, osobní asistence, využití Evropského kreditního systému (ECTS)-motivace k dalšímu studiu

11 Klíč k nezávislosti v JmK Cílová skupina projektu: osoby evidované na ÚP bez nároku na podporu v nezaměstnanosti, 400 osob Dodavatel vzdělávacích aktivit: RCV s.r.o., COFET a.s., MARLIN s.r.o. Realizace projektu: – Celkový rozpočet projektu: ,- Kč Aktivity projektu: poradenský program finanční gramotnosti, bilanční a pracovní diagnostika, indivi.poradenství, rekvalifikace, odborná praxe, zprostředkování zaměstnání (nově vytvořená místa a vhodná místa), publicita, osobní asistence (komplexní projekt s akcentem na program finanční gramotnosti)

12 Praxí k perspektivní kariéře Cílová skupina projektu: Absolventi SŠ a bakaláři s max. roční praxí, 210 osob Dodavatel vzdělávacích aktivit: MARLIN s.r.o. Realizace projektu: Celkový rozpočet projektu: ,- Kč Aktivity projektu: indivi.poradenství, rekvalifikace (ECDL), roční odborná pracovní praxe v orgánech veřejné a státní správy, zprostředkování zaměstnání (nově vytvořená místa a vhodná místa), publicita

13 Kariéra bez bariér Cílová skupina projektu: se zdravotním postižením a osoby starší 50 let věku, 800 osob Realizace projektu: Celkový rozpočet projektu: ,- Kč Dodavatel: Počítačová služba Olomouc ( ) Aktivity projektu: poradenský program, ergodiagnostika, motivační program, indivi.poradenství, rekvalifikace, odborná praxe, zprostředkování zaměstnání (nově vytvořená místa, SÚPM a vhodná místa), publicita, osobní asistence (komplexní projekt)

14 Rozpočty projektů - ukazatele

15 II. Regionální individuální projekty Výzva č. 70 (oblast podpory 2.1) Celková alokace Krajské pobočky v Brně: 170,9 mil. Kč 1) Příležitost pro mladé do 30 let (schválen MPSV, KrP v Brně připravuje VZ) 2) 45 plus v JmK (projekt předložen do schvalovacího procesu MPSV v lednu 2012) 3) Po roce do práce v JmK (projekt předložen na MPSV v lednu 2012) Plán: předložit projekty v červenci 2012, vyčerpat zbývající alokaci 53,6 mil. MPSV: plán částečného navýšení alokace, výše navýšení: ???

16 Příležitost pro mladé do 30 let Cílová skupina projektu: uchazeči o zaměstnání, kteří ke dni vstupu do projektu jsou v evidenci na některém kontaktním pracovišti ÚP ČR, Krajské pobočky v Brně déle než 5 měsíců a nedosáhli 30 a více let věku (700 osob) Dodavatel vzdělávacích aktivit: VZ plánovaná březen/duben 2012 Realizace projektu: (36 měsíců) Celkový rozpočet projektu: ,- Kč Aktivity projektu: poradenský modul, indivi.poradenství, rekvalifikace, zprostředkování zaměstnání (nově vytvořená místa, realizace nástroje APZ - SÚPM, vhodná místa), publicita,

17 45 plus v JmK Cílová skupina projektu: uchazeči o zaměstnání, kteří ke dni vstupu do projektu jsou v evidenci na některém kontaktním pracovišti ÚP ČR, Krajské pobočky v Brně déle než 5 měsíců a dosáhli věku min. 45 let (600 osob) Dodavatel vzdělávacích aktivit: projekt v hodnotícím procesu MPSV Realizace projektu: (36 měsíců) Celkový rozpočet projektu: ,- Kč Aktivity projektu: poradenský modul, pracovní a bilanční diagnostika, individuální.poradenství, rekvalifikace, zprostředkování zaměstnání (nově vytvořená místa, vhodná místa), publicita (komplexní projekt)

18 Po roce do práce v JmK Cílová skupina projektu: uchazeči o zaměstnání, kteří ke dni vstupu do projektu jsou v evidenci na některém kontaktním pracovišti ÚP ČR, Krajské pobočky v Brně déle než 12 měsíců (550 osob) Dodavatel vzdělávacích aktivit: projekt v hodnotícím procesu MPSV Realizace projektu: (36 měsíců) Celkový rozpočet projektu: ,- Kč Aktivity projektu: motivační kurz STANDARD, pracovní a bilanční diagnostika, program finanční gramotnosti, Job club SPECIÁL, indivi.poradenství, rekvalifikace, zprostředkování zaměstnání (nově vytvořená místa, realizace nástroje APZ - SÚPM, vhodná místa), osobní asistence (komplexní projekt s akcentem na motivaci cílové skupiny k návratu na trh práce)

19 Rozpočty projektů – ukazatele Celkový požadovaný počet zaměstnaných osob (590 osob) bude navýšen v průběhu veřejné zakázky.

20 III. Regionální individuální projekt Výzva č. 82 (oblast podpory 1.1) oblast podpory 1.1 – zvýšení adaptability zaměstnanců a konkurenceschopnosti podniků „Vzdělávejte se pro růst v Jihomoravském kraji“ Cílová skupina – zaměstnanci a zaměstnavatelé Aktivity – další profesní vzdělávání zaměstnanců (důraz na odborné vzdělávání Alokace – 73,8 mil. Kč Projekt je ve schvalovacím procesu MPSV

21 IV. Příklady dobré praxe a inovativních aktivit Využití evropského kreditního systému (European Credit Transfer Systém – ECTS) – projekt Most ke vzdělávání v JmK. Klienti projektů mají možnost absolvovat více rekvalifikačních kurzů. V průběhu realizace RIP možnost doplnit rekvalifikační kurzy v souvislosti se situací na trhu práce. Variabilita projektů (ne všichni účastníci se účastní všech aktivit, vychází se z plánů rozvoje klienta a indiv. poradenství)

22 Absolventské praxe (roční odborná placená praxe). Poskytnutí osobní asistence. Variabilní časový režim při výuce rekvalifikačních kurzů (výběr 4 hodiny / 4 dny v týdnu nebo 6 hodin / 5 dnů) – projekty Návrat rodičů na trh práce, Kariéra bez bariér. Tlumočník znakové řeči – projekt Kariéra bez bariér. Poradenský program „Start podnikání“ (příprava na SVČ) Stínování (forma odborné praxe v projektu Most ke vzdělávání)

23 DĚKUJI ZA POZORNOST Mgr. Pavel Ondrák Telefon: Ing. Jiří Šimbera Telefon:


Stáhnout ppt "Logo Úřad práce ČR - krajská pobočka v Brně Mgr. Pavel Ondrák, Ing. Jiří Šimbera."

Podobné prezentace


Reklamy Google