Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA SADSKÁ Autor: Mgr. Blanka Žánová Název DUM: VY_32_Inovace_5.1.18 Města ČR – Opakování IV. Téma: Česká republika jako součást.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA SADSKÁ Autor: Mgr. Blanka Žánová Název DUM: VY_32_Inovace_5.1.18 Města ČR – Opakování IV. Téma: Česká republika jako součást."— Transkript prezentace:

1 Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA SADSKÁ Autor: Mgr. Blanka Žánová Název DUM: VY_32_Inovace_ Města ČR – Opakování IV. Téma: Česká republika jako součást Evropy Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/ Anotace: Materiál je určen žákům 5. tříd k procvičování učiva o krajích ČR. Žáci odpovídají na otázky a odkrývají pole tajenky. Materiál se dá využít při práci s interaktivní tabulí, multimice, v počítačové učebně.

2 Odkryješ obrázek?

3 Špatně! Zkus to znovu!!

4 Co mají společného města Bruntál a Kutná Hora? TěžbuTěžbu stříbraVýrobu kabelůkabelůŘeku LabeLabe

5 Kde najdu Chrám Sv. Víta? PrahaKrnovBeroun

6 Ve kterém městě se konaly čarodějnické procesy? PísekŠumperkOlomouc

7 Kde najdeme Vřídlo? Františkovy LázněLázně KarlovaKarlova Studánka Karlovy VaryVary

8 Kde najdu Ještěd? V KrkonošíchKrkonošíchV LiberciLiberciV Krušných horáchKrušných

9 Nejstarší kamenný most u nás najdu v Písku V TábořeTáboře V PrazePraze

10 Barokní sloup Sv. Trojice, památka UNESCO, stojí V Českých BudějovicíchBudějovicích V LitoměřicíchLitoměřicích V OlomouciOlomouci

11 Nejvíce rybníků najdeme v kraji Jihomoravském Jihočeském Plzeňském

12 Nejvyšší hora Krušných hor je Praděd Ještěd Klínovec

13 Poznal jsi horu?

14 Nejvyšší hora ČR Sněžka Sněžka je se svými 1602 m n. m. nejvyšší horou Hraničního (Slezského) hřebenu Krkonoš, Sudet, Čech i celého Česka. Přes vrchol Sněžky prochází česko-polská hranice. Na vrchol vede ze 4,5 km vzdálené Pece pod Sněžkou sedačková lanovka. Vrcholek hory je skalnatý a má rozlohu okolo m². Jelikož je Sněžka nejvyšší hora v širokém okolí, je z vrcholku rozsáhlý panoramatický pohled do širokého okolí. Vrcholek slouží jako častý turistický cíl.

15 Citace Klippart řady Office DERBETH. Wikipedia.cz [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: STŘELEC, Roman. [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: CHALUPA, Petr a Věra ŠTIKOVÁ. Vlastivěda 5: Česká republika jako součást Evropy. Brno: Nová škola, s.r.o., ISBN HRONEK, Milan. Vlastivěda 5. Olomouc: Prodos, ISBN


Stáhnout ppt "Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA SADSKÁ Autor: Mgr. Blanka Žánová Název DUM: VY_32_Inovace_5.1.18 Města ČR – Opakování IV. Téma: Česká republika jako součást."

Podobné prezentace


Reklamy Google