Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Návštěva Chuchelského háje 23.3.2012. Chuchelský háj je přírodní rezervace.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Návštěva Chuchelského háje 23.3.2012. Chuchelský háj je přírodní rezervace."— Transkript prezentace:

1 Návštěva Chuchelského háje 23.3.2012

2 Chuchelský háj je přírodní rezervace

3 Chuchelský háj – „sám o sobě“ Najdeme ho nad levým břehem Vltavy v oblasti mezi Velkou a Malou Chuchlí. V Chuchelském háji vás může potkat: králík divoký, různé druhy ptactva, hmyz a mnoho dalších.

4 Cesta Zde vidíte mapu Chuchelského háje a jeho okolí. Je to jeden z mála dochovaných listnatých hájů v ČR. Chuchelský háj je ohraničen červeně.

5 Program Programem nás provázeli tři hajní z Lesů hlavního města Prahy. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací nejen o zvířatech, ale i o ZOO koutku. Jeden z hajných nám zábavnou formou přibližoval život některých volně žijících zvířat. Hráli jsme hry, např. kde jsme zkoušeli napodobovat vlky jak zhruba loví.

6 Lesní hry Hráli jsme spoustu zajímavých her. Například hru na rysa…

7 …při které se pobavila i Lenka.

8 Méně nadšená byla Lída.

9 ZOO koutek V ZOO jsou skoro u každého zvířete informační karty, kde jsou nejdůležitější informace o daném zvířeti.

10 V ZOO koutku je k vidění: daněk skvrnitý, mýval severní, fretka, psík mývalovitý, rys ostrovid a rys karakal, liška obecná, želva, kavka obecná, výr velký, sova pálená, koza obecná, srnec obecný, perlička kropenatá, krocan divoký, muflon, kuna lesní, poštolka obecná, káně lesní, veverka obecná, puštík obecký, kalous ušatý, křepelka, norek americký a dva druhy pávů, páv modrý a „pták ohnivák“ (páv zlatý).

11 Informace o některých zvířatech: Rys karakal: Egypťané ho používali na lov antilop. Norek americký: Devastuje přírodu. Sova pálená: nejkrásnější sova Výr velký: Dokáže sežrat potravu velikosti srnčete.

12 Rys ostrovid Rys ostrovid, latinsky Lynx Lynx je největší kočkovitou šelmou Evropy.V této ZOO je rysovi ostrovidovi 22 let, v přepočtu do lidských let mu je přes devadesát.

13 Havrani patří mezi nejchytřejší zvířata.

14 Rostliny v Chuchelském háji Mezi rostlinami můžeme najít např. jaterník podléška, ale rostou tu i listnaté stromy.

15 Doprava Vlakem:Linka S7 Praha hl. n.-Beroun, Stanice Praha Velká Chuchle Autobusem:linka 244 stanice Malá Chuchle a Velká Chuchle


Stáhnout ppt "Návštěva Chuchelského háje 23.3.2012. Chuchelský háj je přírodní rezervace."

Podobné prezentace


Reklamy Google