Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vytvořil: Miroslav Tobyška. Skříne počítačů Skříně počítačů (case) slouží pro uchycení komponent počítače a dále k ochraně těchto komponent proti vnějším.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vytvořil: Miroslav Tobyška. Skříne počítačů Skříně počítačů (case) slouží pro uchycení komponent počítače a dále k ochraně těchto komponent proti vnějším."— Transkript prezentace:

1 Vytvořil: Miroslav Tobyška

2 Skříne počítačů Skříně počítačů (case) slouží pro uchycení komponent počítače a dále k ochraně těchto komponent proti vnějším vlivům – především proti vniknutí pevných částic či vodě. Ochrana proti vnějším vlivům se týká především průmyslových počítačů, kde je uvedeno číslo IP, která nám říká jak moc je daná skříň odolná vůči vnějším vlivům. Skříň počítače zároveň zabraňuje rušení ostatních elektrospotřebičů v okolí vašeho počítače U skříní pro domácí počítače nás bude při nákupu zajímat především jejich velikost a počet pozic pro mechaniky 3,5“ a 5,25“.

3 Stupně krytí IP Maximální hodnota je IP 68, první číslo je ochrana proti vniknutí pevných částic a druhé číslo označuje ochranu proti vniknutí vody.

4 Stupně krytí IP

5

6

7 Průmyslové skříně Jsou určeny pro počítače používaných ve výrobních procesech např. pro řízení linek. Vzhledem k využití jsou na trhu skříně jak vodotěsné, tak např. s vlastní klimatizací.

8 Průmyslové skříně

9 Skříně počítačů Desktop – počítač umístěný pod monitorem jeho nevýhodou je omezený prostor uvnitř skříňky

10 Skříně počítačů Tower – věžové provedení, rozděluje se na: Tower: jedná se o největší provedení, které je urečené především pro servery. Miditower: menší než Tower, pro běžné konfigurace a případné rozšíření je plně dostačující. Minitower: nejmenší provedení, které je vhodné pro kancelářské počítače, ale doplňování dalších komponent je výrazně omezeno.

11 Velikosti skříní Tower

12 Pracovní otázky: 1. K čemu slouží skříně počítačů? 2. Co to je ochrana krytím IP? 3. Proti čemu je chráně spotřebič s ochrannou IP 46? 4. Jaké jsou výhody a nevýhody skříní typu Tower a Desktop? 5. Podle čeho si budete vybírat skříň počítače?

13 Použité zdroje: HORÁK, Jaroslav. Hardwaer: učebnice pro pokročilé. 3. vydání. Brno: CP Books, a.s., 2005. ISBN 80-251-0647-0.


Stáhnout ppt "Vytvořil: Miroslav Tobyška. Skříne počítačů Skříně počítačů (case) slouží pro uchycení komponent počítače a dále k ochraně těchto komponent proti vnějším."

Podobné prezentace


Reklamy Google