Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Informace Erasmus+ Informace pro vyjíždějící studenty na program Erasmus+ v akademickém roce 2016/17 Zahraniční oddělení PF UP v Olomouci.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Informace Erasmus+ Informace pro vyjíždějící studenty na program Erasmus+ v akademickém roce 2016/17 Zahraniční oddělení PF UP v Olomouci."— Transkript prezentace:

1 Informace Erasmus+ Informace pro vyjíždějící studenty na program Erasmus+ v akademickém roce 2016/17 Zahraniční oddělení PF UP v Olomouci

2 ERASMUS - kde hledat základní informace 1. Kancelář zahraničních styků UP 1. Kancelář zahraničních styků UP http://www.upol.cz/struktura-up/rektorat/useky-prorektoru/usek-zahranicnich-vztahu/oddeleni- zahranicnich-vztahu/llp-erasmus/http://www.upol.cz/struktura-up/rektorat/useky-prorektoru/usek-zahranicnich-vztahu/oddeleni- zahranicnich-vztahu/llp-erasmus/ ) http://www.upol.cz/struktura-up/rektorat/useky-prorektoru/usek-zahranicnich-vztahu/oddeleni- zahranicnich-vztahu/llp-erasmus/ 2. Zahraniční oddělení PFUP - http://www.pf.upol.cz/menu/zahranicni- vztahy/studenti/erasmus/ 3. Národní agentura pro evropské vzdělávací programy: www.naep.cz – obecně o programu Erasmus+ www.naep.cz 4. Databáze závěrečných zpráv studentů, kteří již výjezd absolvovali: http://erasmus-databaze.naep.cz/modules/erasmus/ - informace o ubytování, kurzech, zkouškách, financích apod. – jedná se sice o starší informace, ale vždy se hodí. http://erasmus-databaze.naep.cz/modules/erasmus/

3 Postup - Erasmus 1) E-mail od hostitelské univerzity s informacemi a požadavky 2) Online přihlášení (Online Application/Application Form) 3) Vyplnění Learning agreementu – výběr předmětů, které budete studovat včetně tabulky uznání 4) Acceptance Letter od partnerské univerzity (ne všechny je zasílají!) 4) Ubytování 5) Splnit své povinnosti za daný ročník do stanoveného termínu: začátek září 2016 (mimo 5. ročníky).

4 Application Form Možnosti: a) on-line přihlášení b) formulář hostující fakulty b) formulář hostující fakulty ( c) Formulář UP ) ( c) Formulář UP ) Tzn.: Zahraniční univerzity používají vlastní online přihlášení, nebo mívají vlastní formuláře. (V případě, že je zahraniční univerzita nemá, použijte Application form UP.)

5 Learning Agreement Funkce Learning Agreementu: - „Smlouva“ o studiu mezi Vámi, zahraniční univerzitou a PFUP. - Výběrem předmětů se zavazujete předměty navštěvovat a následně je splnit. V případě, že všechny předměty nesplníte, musíte mít alespoň splněn min. počet kreditů = 20/sem 1) Formulář zahraniční univerzity nebo 2) L.A. jako součást Application Form nebo 3) Formulář Univerzity Palackého - - Předměty nabízené hostující univerzitou – pro Erasmus studenty nebo ze stálé nabídky předmětů (najdete na webech zahraničních univerzit; často nabídky z minulých let), pro studenty vyjíždějící na celý rok – povinnosti zapsat předměty na oba semestry. - - Minimální počet kreditů ECTS = 20kreditů/semestr, 40 kreditů/1 rok. - - Min.3 odborné předměty (podle Vašeho oboru studia) za 1 semestr Jinak u Wolverhamptonu, Milana! Wolverhampton: min 2 oborové předměty Milano: za 1 trimestr splnit 12 ECTS, atd. - - Nutno vyplnit pouze strany „before the mobility“ – včetně tabulky B – uznání(vyplní ZO) - - Všechny dokumenty donést na ZO PF UP – zařídíme vše ostatní (podpisy a odeslání)

6 Transcript of Records a další dokumenty Zahraniční univerzity často požadují: Transcript of Records = Summary of Student Data (výpis dosavadních známek v AJ) – vydá Studijní oddělení PFUP Transcript of Records = Summary of Student Data (výpis dosavadních známek v AJ) – vydá Studijní oddělení PFUP Několik pasových fotek Několik pasových fotek Kopie pasu nebo OP Kopie pasu nebo OP Kopie kartičky pojištění Kopie kartičky pojištění Někdy – kopie výpisu informací o Vašem bankovním účtu (samozřejmě bez částek apod.) Někdy – kopie výpisu informací o Vašem bankovním účtu (samozřejmě bez částek apod.) Extra - Přihlášky na ubytování Extra - Přihlášky na ubytování

7 TERMÍNY Odevzdání dokumentů na ZO na akademický rok 2016/17: Pro studenty vyjíždějící na zimní semestr nebo na celý rok 2016/2017: 21. 3. : La Rochelle 1.4. : Liverpool 16. 4. : Newcastle 20. 4. : Zagreb 29. 4. : Rotterdam, Tallinn, Graz, Warszawa, Pécs, 14. 5. : Budapest, Hague, Kraków, Clermont-Ferrand, Madrid, Paris-Sud, Sheffield, Ferrara, Versailles 1. 6. : Málaga, Granada, Wolverhampton, Coruňa, Insubria 15. 6. : Salzburg, Potsdam, Leipzig, Frankfurt/Oder; Salamanca, Oviedo, Milano, Dresden, Plovdiv, Pro studenty vyjíždějící na letní semestr 2016/17: 15. 9. : Rotterdam 1. 10. : Graz, Liverpool, Madrid 10. 10.: Wolverhampton 15.10. : Málaga, Pécs, Ferrara, Versailles 22. 10. : Zagreb 1. 11. : Hague, Warszawa, Tallinn, Paris Sud, Coruňa, Insubria 15. 11. : Kraków, Budapest, Salzburg, Oviedo, Plovdiv 1. 12. : Milano 1. 1. 2017 : Potsdam, Dresden, Leipzig, Frankfurt/Oder

8 Do Deadlinu odevzdáte dokumenty: Student odevzdává tyto dokumenty: Student odevzdává tyto dokumenty: * Application Form (pokud je v požadavcích) * Learning Agreement (dohoda o studijním plánu) * Transcript of Records (výpis Vašich známek – pokud je požadován) Další (pasové fotografie, kopie dokumentů, žádosti o ubytování atd. – podle požadavků zahraniční univerzity) Další (pasové fotografie, kopie dokumentů, žádosti o ubytování atd. – podle požadavků zahraniční univerzity) Se všemi dokumenty půjdete na ZO PF UP, které zařídí veškeré podpisy a doporučeně zašle přihlášky na dané fakulty. Od všech odeslaných dokumentů si děláme kopie! Se všemi dokumenty půjdete na ZO PF UP, které zařídí veškeré podpisy a doporučeně zašle přihlášky na dané fakulty. Od všech odeslaných dokumentů si děláme kopie! OD VŠEHO SI ZHOTOVUJTE KOPIE I VY! OD VŠEHO SI ZHOTOVUJTE KOPIE I VY!

9 jazykové kurzy Neorganizuje každá zahraniční univerzita Neorganizuje každá zahraniční univerzita Nyní nově formou e-learningu, zatím není pevně stanoveno Nyní nově formou e-learningu, zatím není pevně stanoveno Povinnost účastnit se vstupního a výstupního jazykového kurzu – nemá vliv na akceptaci Povinnost účastnit se vstupního a výstupního jazykového kurzu – nemá vliv na akceptaci Pro Erasmus studenty zdarma, student obdrží „licenci“, doma si pak kdykoliv formou e-learningu studuje. Pro Erasmus studenty zdarma, student obdrží „licenci“, doma si pak kdykoliv formou e-learningu studuje. Zaměřeny hlavně na výuku běžných jazyků – prozatím angličtina, němčina, francouzština, španělština, italština a nizozemština. Zaměřeny hlavně na výuku běžných jazyků – prozatím angličtina, němčina, francouzština, španělština, italština a nizozemština. doporučujeme studentům chodit na extra jazykové kurzy – někdy pořádají univerzity, jindy na jazykové školy doporučujeme studentům chodit na extra jazykové kurzy – někdy pořádají univerzity, jindy na jazykové školy

10 Studium na PFUP během pobytu v zahraničí Nejedná se o přerušení studia, studujete zároveň v zahraničí a tady. Nejedná se o přerušení studia, studujete zároveň v zahraničí a tady. Studentům je garantován Individuální studijní plán na celou dobu pobytu v zahraničí (nevztahuje se na dobu, kdy již budete zpět). Studentům je garantován Individuální studijní plán na celou dobu pobytu v zahraničí (nevztahuje se na dobu, kdy již budete zpět). Individuální studijní plán – nutnost podání žádosti na Studijní oddělení nejpozději 14 dní před odjezdem. Máte povinnost si podat žádost o ISP Individuální studijní plán – nutnost podání žádosti na Studijní oddělení nejpozději 14 dní před odjezdem. Máte povinnost si podat žádost o ISP (není žádná speciální žádost, použijte klasickou). ISP se vztahuje na výuku, pokud výuku nemáte, není důvod žádat o ISP. Pokud máte nějaký nesplněný předmět A z předchozího roku, musíte si podat i žádost o výjimku. (není žádná speciální žádost, použijte klasickou). ISP se vztahuje na výuku, pokud výuku nemáte, není důvod žádat o ISP. Pokud máte nějaký nesplněný předmět A z předchozího roku, musíte si podat i žádost o výjimku. Zapište si na PFUP jen ty zkoušky, o kterých jste si jisti, že je zvládnete po návratu složit – kromě absol. ročníků – povinnost zapsat vše. Zapište si na PFUP jen ty zkoušky, o kterých jste si jisti, že je zvládnete po návratu složit – kromě absol. ročníků – povinnost zapsat vše. V případě výjezdu na celý akademický rok je výhodnější si žádné zkoušky nezapisovat a splnit pouze povinný počet kreditů v zahraničí. V případě výjezdu na celý akademický rok je výhodnější si žádné zkoušky nezapisovat a splnit pouze povinný počet kreditů v zahraničí. V případě zapsání A předmětů je vhodné studovat podobný předmět v zahraničí a po návratu si jej nechat uznat na PFUP. Potřeba domluvit se s vyučujícím, zda Vám uzná i zkoušku, nebo jen zápočet. V případě zapsání A předmětů je vhodné studovat podobný předmět v zahraničí a po návratu si jej nechat uznat na PFUP. Potřeba domluvit se s vyučujícím, zda Vám uzná i zkoušku, nebo jen zápočet. Je možné si nechat uznat i předmět z vyšších ročníků na PFUP. Je možné si nechat uznat i předmět z vyšších ročníků na PFUP.

11 Finance Příspěvek určen na pokrytí zvýšených životních nákladů (ne všech). Příspěvek určen na pokrytí zvýšených životních nákladů (ne všech). Dva zdroje: prostředky EU a prostředky MŠMT (státní rozpočet). Výše stipendia v akademickém roce 2016/17 stejná jako v minulém akademickém roce. Dva zdroje: prostředky EU a prostředky MŠMT (státní rozpočet). Výše stipendia v akademickém roce 2016/17 stejná jako v minulém akademickém roce. Stipendium krajů (Olomoucký kraj) Stipendium krajů (Olomoucký kraj) Handicapovaní studenti – speciální grant od Národní agentury Handicapovaní studenti – speciální grant od Národní agentury Částka za ubytování se ve většině západoevropských zemí platí dopředu a často v celkové výši! Částka za ubytování se ve většině západoevropských zemí platí dopředu a často v celkové výši!

12 Výše stipendií pro Studijní pobyty Erasmus na akad. rok 2016/2017 Částka na měsíc pobytu v Eur Skupina 1 Vyšší životní náklady Dánsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Lichtenštejnsko, Norsko, Rakousko, Švédsko, Švýcarsko, Velká Británie 500 EUR/měsíc – studium 600 EUR/měsíc – stáž Skupina 2 Střední životní náklady Belgie, Česká republika, Chorvatsko, Island, Kypr, Lucembursko, Německo, Nizozemsko, Portugalsko, Řecko, Slovinsko, Španělsko, Turecko 400 EUR/měsíc – studium 500 EUR/měsíc – stáž Skupina 3 Nižší životní náklady Bulharsko, Estonsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Makedonie, Malta, Polsko, Rumunsko, Slovensko 300 EUR/měsíc – studium 400 EUR/měsíc – stáž

13 Výplata stipendia Zajišťuje Kancelář zahraničních styků UP – Rektorát Zajišťuje Kancelář zahraničních styků UP – Rektorát Finanční příspěvek není zasílán po měsících, ale celková částka příspěvku je rozdělena do 2 nebo 3 splátek podle délky pobytu. Finanční příspěvek není zasílán po měsících, ale celková částka příspěvku je rozdělena do 2 nebo 3 splátek podle délky pobytu. Termín výplaty splátek bude dohodnut tzv. Účastnickou smlouvou. První částka zasílána většinou cca 14 dní před odjezdem studenta do zahraničí. Termín výplaty splátek bude dohodnut tzv. Účastnickou smlouvou. První částka zasílána většinou cca 14 dní před odjezdem studenta do zahraničí. Účastnickou smlouvu je nutno podepsat alespoň měsíc před odjezdem u Mgr. Vladimíry Žlutířové a Mgr. Simony Černé na Rektorátě (Kancelář zahraničních styků UP, vladimira.zlutirova@upol.cz, simona.cerna@upol.cz). Příjmeni A-J – V. Žlutířová, K-Ž – S. Černá Účastnickou smlouvu je nutno podepsat alespoň měsíc před odjezdem u Mgr. Vladimíry Žlutířové a Mgr. Simony Černé na Rektorátě (Kancelář zahraničních styků UP, vladimira.zlutirova@upol.cz, simona.cerna@upol.cz). Příjmeni A-J – V. Žlutířová, K-Ž – S. Černávladimira.zlutirova@upol.cz K účastnické smlouvě potřebujete potvrzení o přijetí ze zahraničí (e-mail nebo akceptační dopis) a kopii potvrzeného Learning agreementu ze zahraničí (univerzity často nezasílají, proto možnost dodat až po příjezdu do zahraničí) K účastnické smlouvě potřebujete potvrzení o přijetí ze zahraničí (e-mail nebo akceptační dopis) a kopii potvrzeného Learning agreementu ze zahraničí (univerzity často nezasílají, proto možnost dodat až po příjezdu do zahraničí) Věnujte zvýšenou pozornost obsahu smlouvy + udělejte si kopii!!! Věnujte zvýšenou pozornost obsahu smlouvy + udělejte si kopii!!! Ve smlouvě je zakotvena i podmínka získání min.20 nebo 40 ECTS kreditů! Ve smlouvě je zakotvena i podmínka získání min.20 nebo 40 ECTS kreditů!

14 Trvání studijního pobytu Studijní pobyty Erasmus jsou financovány ze dvou zdrojů. Jedná se o finanční prostředky EU a prostředky ze státního rozpočtu (MŠMT). Výše finanční podpory se odvíjí od délky studijního pobytu (počtu měsíců/dní) v zahraničí. Pro účel výpočtu stipendia se za jeden měsíc považuje 30 dnů. V případě neúplného měsíce se stipendium vypočítává podle počtu dní (1 den = 1/30 měsíční sazby). Finanční podpora není určena na pokrytí všech nákladů spojených se studiem v zahraničí, ale na pokrytí části těchto zvýšených nákladů spojených s mobilitou. Je nutné počítat s finanční spoluúčastí. Paušální částka na měsíc v sobě zahrnuje jak pobytové, tak cestovní náklady studenta. Na závěr pobytu je potřeba nechat si potvrdit Confirmation of Erasmus study period – datum vystavení nesmí předcházet Na závěr pobytu je potřeba nechat si potvrdit Confirmation of Erasmus study period – datum vystavení nesmí předcházet datu ukončení pobytu o více než o týden. datu ukončení pobytu o více než o týden.

15 Před odjezdem musím: Uzavřít Účastnickou smlouvu Uzavřít Účastnickou smlouvu Zjistit, kdo je koordinátorem na zahraniční univerzitě Zjistit, kdo je koordinátorem na zahraniční univerzitě Mít zajištěné ubytování Mít zajištěné ubytování Pokud je možnost, mít zajištěný kurz jazyka EILC Pokud je možnost, mít zajištěný kurz jazyka EILC Zhotovit si (pro sebe) kopie všech dokumentů Zhotovit si (pro sebe) kopie všech dokumentů Zažádat si o individuální studijní plán (na Studijním oddělení PF) – cca měsíc před odjezdem, popř. i výjimku!! Zažádat si o individuální studijní plán (na Studijním oddělení PF) – cca měsíc před odjezdem, popř. i výjimku!! Zajistit si zdravotní pojištění - Mám Evropskou kartu zdravotního pojištění? - Pojištění můžete mít vlastní, nebo ZO UP Rektorát nabízí pojištění dosud bylo zdarma pro všechny studenty UP vyjíždějícím do zahraničí (vyšší krytí). Zajistit si zdravotní pojištění - Mám Evropskou kartu zdravotního pojištění? - Pojištění můžete mít vlastní, nebo ZO UP Rektorát nabízí pojištění dosud bylo zdarma pro všechny studenty UP vyjíždějícím do zahraničí (vyšší krytí). V případě potřeby získat kontakt na studenty, kteří na konkrétní univerzitě již byli (poskytne ZO PF) V případě potřeby získat kontakt na studenty, kteří na konkrétní univerzitě již byli (poskytne ZO PF) Nebo si prohlédnout Závěrečné zprávy studentů Erasmus z předchozích let na http://erasmus- databaze.naep.cz/modules/erasmus/ Nebo si prohlédnout Závěrečné zprávy studentů Erasmus z předchozích let na http://erasmus- databaze.naep.cz/modules/erasmus/

16 Po příjezdu na studijní pobyt do zahraničí: na ZO PF UP nahlásím e-mailem datum příjezdu na zahraniční univerzitu! (Kvůli zavedení výjezdů do STAGu) na ZO PF UP nahlásím e-mailem datum příjezdu na zahraniční univerzitu! (Kvůli zavedení výjezdů do STAGu) Jsou nám nabízeny jiné předměty, popř. ty, co jsem chtěl nebudou otevírány - co mám dělat? Jsou nám nabízeny jiné předměty, popř. ty, co jsem chtěl nebudou otevírány - co mám dělat? vyberte si nové předměty, které chcete studovat vyberte si nové předměty, které chcete studovat vypíšete formulář Changes (Modifications) of Learning Agreement vypíšete formulář Changes (Modifications) of Learning Agreement na změnu předmětů máte 3 týdny od začátku výuky! Host. Instituce může mít i lhůtu kratší, kterou je potřeba respektovat. na změnu předmětů máte 3 týdny od začátku výuky! Host. Instituce může mít i lhůtu kratší, kterou je potřeba respektovat. ZO PFUP Vás bude e-mailem informovat kdy, co a jak udělat + zašleme potřebné dokumenty. ZO PFUP Vás bude e-mailem informovat kdy, co a jak udělat + zašleme potřebné dokumenty.

17 UZNÁVÁNÍ KREDITů NA PF UP UZNÁVÁNÍ KREDITů NA PF UP Chci studovat předmět, který si pak chci nechat uznat jako „A“ předmět: - je dobré dohodnout se dopředu s Garantem předmětu, zda Vám předmět uzná (nejlépe e-mailem pro pozdější dokladování). Chci studovat předmět, který si pak chci nechat uznat jako „A“ předmět: - je dobré dohodnout se dopředu s Garantem předmětu, zda Vám předmět uzná (nejlépe e-mailem pro pozdější dokladování). Chci si nechat uznat v zahraničí studované předměty jako „B a C“ – problémy s uznáním nebývají. Chci si nechat uznat v zahraničí studované předměty jako „B a C“ – problémy s uznáním nebývají. Neunifikované kreditové hodnoty v rámci celé Evropy: pravděpodobnost snížení nebo zvýšení počtu kreditů při uznávání fakultou. (Německo a Velká Británie) !!!

18 Zrušení pobytu Erasmus: V případě zrušení pobytu Erasmus napište oficiální e-mail na ZO PFUP s důvodem zrušení pobytu. V případě zrušení pobytu Erasmus napište oficiální e-mail na ZO PFUP s důvodem zrušení pobytu. Důvody musí být vážné – zdravotní, rodinné, studijní. Důvody musí být vážné – zdravotní, rodinné, studijní. Bez sankcí Bez sankcí Ideálně v dostatečném předstihu – tzn. před podepsáním finanční dohody na Rektorátě. Ideálně v dostatečném předstihu – tzn. před podepsáním finanční dohody na Rektorátě.

19 KONTAKTY a podklady pro vyplnění kontaktů do formulářů: JUDr. Martin FAIX, Ph.D., MJI. = DEPARTMENTAL COORDINATOR, Responsible person Proděkan pro zahraniční vztahy e-mail: martin.faix@upol.cz, tel.: +420 585 637 684 Veškeré dokumenty, informace - Mgr. Radana Kuncová, Contact person referentka Zahraničního oddělení = Faculty coordinator e-mail: radana.kuncova@upol.cz tel., fax.: +420 585 637 675 Finanční dohoda, pojištění, komunikace v rámci Rektorátu - Mgr. Vladimíra Žlutířová, Mgr. Simona Černá e-mail: vladimira.zlutirova@upol.cz, tel. +420 585 631 062 e-mai: simona.cerna@upol.cz, tel. +420 585 631 136 KONTAKTY a podklady pro vyplnění kontaktů do formulářů: Právnická fakulta UP : JUDr. Martin FAIX, Ph.D., MJI. = DEPARTMENTAL COORDINATOR, Responsible person Proděkan pro zahraniční vztahy e-mail: martin.faix@upol.cz, tel.: +420 585 637 684 Veškeré dokumenty, informace - Mgr. Radana Kuncová, Contact person referentka Zahraničního oddělení = Faculty coordinator e-mail: radana.kuncova@upol.cz tel., fax.: +420 585 637 675 Rektorát: Mgr. Yvona Vyhnánková = INSTITUTIONAL COORDINATOR Koordinátorka pro celou UP yvona.vyhnankova@upol.cz, tel.: +420 585 631 041 Finanční dohoda, pojištění, komunikace v rámci Rektorátu - Mgr. Vladimíra Žlutířová, Mgr. Simona Černá e-mail: vladimira.zlutirova@upol.cz, tel. +420 585 631 062 e-mai: simona.cerna@upol.cz, tel. +420 585 631 136martin.faix@upol.czradana.kuncova@upol.czsimona.cerna@upol.czmartin.faix@upol.czradana.kuncova@upol.cz yvona.vyhnankova@upol.czsimona.cerna@upol.cz

20 DĚKUJI ZA POZORNOST


Stáhnout ppt "Informace Erasmus+ Informace pro vyjíždějící studenty na program Erasmus+ v akademickém roce 2016/17 Zahraniční oddělení PF UP v Olomouci."

Podobné prezentace


Reklamy Google