Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

„ČESKÉ LAHŮDKY“. BONECO a.s., česká společnost zabývající se výrobou majonéz a tatarských omáček pod značkou Majolka ®, hořčic, lahůdkových salátů a pomazánek.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "„ČESKÉ LAHŮDKY“. BONECO a.s., česká společnost zabývající se výrobou majonéz a tatarských omáček pod značkou Majolka ®, hořčic, lahůdkových salátů a pomazánek."— Transkript prezentace:

1 „ČESKÉ LAHŮDKY“

2 BONECO a.s., česká společnost zabývající se výrobou majonéz a tatarských omáček pod značkou Majolka ®, hořčic, lahůdkových salátů a pomazánek pod značkou Boneco ®.

3 Příprava majonézy patří prokazatelně do poloviny 18.století do Francie, kde díky tamním kuchařům získala značnou popularitu a záhy se rozšířila i do dalších zemí. První průmyslová výroba majonéz v Československu byla zahájena v roce 1957 v Pražských drůbežářských závodech, n.p. Libuš.

4 „Moderní éra“ tatarských omáček je datována do poloviny 18.století a pojí se s výrobou majonézy. Omáčky připravené z vajec, oleje, octa a koření, které se používaly k dochucení masa a ryb, se začaly využívat ve středověku. Mnohé si nesly z kuchařského umění starých Římanů. Ročně se jen u nás nakoupí přes 14 tisíc tun majonéz a tatarek.

5 Současná moderní výroba je v Kostelci nad Černými lesy a zaměstnává zhruba 140 zaměstnanců.

6 Boneco dbá především na kvalitu svých výrobků nejen z hlediska receptur, ale i vysoké úrovně výroby, což dokazuje získání certifikátu IFS, BRC a HACCP, čímž poskytuje kompletní standard dodavatele potravin pro největší evropské obchodníky.

7 Majonéza je důležitou chuťovou součástí nejen bramborových, zeleninových či těstovinových salátů, ale bývá základem pomazánek a majonézových omáček. Využití také najde při zdobení studných mís či obložených chlebíčků. V neposlední řadě se stala oblíbenou přílohou k pečenému i vařenému masu či ke smaženým sýrům.

8 Víte, že majonéza není zdaleka tak nezdravá, jak se traduje ? Kvalitní majonéza Majolka ® je vyrobena z rostlinných olejů, které obsahují zdraví prospěšné vícenenasycené mastné kyseliny, včetně esenciálních omega 3 mastných kyselin, které pomáhají snižovat hladinu cholesterolu.

9 Tatarská omáčka patří dlouhodobě k nejvyhledávanějším omáčkám. Kombinace se smaženým sýrem či hranolky patří již ke klasice, ale můžete ji zkusit i k pečenému masu, rybě i zelenině. Oproti majonéze obsahuje vysoké procento zeleninové složky (15%) - cibuli, okurku.

10 Boneco vyrábí desítky dalších výrobků v různých typech balení. Výrobky se distribuují nejen po celé republice, ale i do vybraných zemí EU, jako Slovensko, Rumunsko, Chorvatsko, ….

11 Hořčice - neodmyslitelně patří k párku v rohlíku i ke steakům. Stačí si vybrat tu pravou. Hořčice se dělí na dva základní druhy : jemnou a ostrou, podle toho, jaká hořčičná semena byla při výrobě použita. V našich obchodech se nejčastěji setkáváme s hořčicí plnotučnou, kremžskou a dijonskou. Složení plnotučné se liší podle výrobce, ale platí, že čím ostřejší, tím je čerstvější.

12 S výrobou hořčic Boneco navazuje na více než stoletou tradici. Vyrábí zhruba 9 druhů hořčic - všechny jsou pikantní, s charakteristickou chutí pro každý druh, zkrátka mají vše co od hořčice očekáváte. Jemné barvy napoví, že hořčice neobsahují žádná chemická barviva. Široký výběr od klasických druhů až po speciální hořčice francouzského typu uspokojí každého labužníka a znalce. Hořčice jsou vhodné pro bezlepkovou dietu.

13 Saláty - nejžádanější výrobky studené kuchyně spojené většinou majonézou. Firma Boneco vyrábí základní druhy salátů které zná každý spotřebitel na českém trhu od Pochoutkového, Vlašského až po různé specifické, jako Neapolský, Coleslaw, apod. Konzumace lahůdkových salátů je specifikum pro český trh a slovenský trh. Ze zemí EU např.Německo.

14 Pomazánky - určené zejména jako podklad pro zdobení baget, chlebíčků, sendvičů, ale i jako samostatná pomazánka pro předkrm, svačinu či večeři. Suroviny jsou drobně nakrájené a výrobek je chuťově výraznější. Řada salátů a pomazánek je vhodných pro bezlepkovou dietu (zeleninové, drůbeží, sýrové).

15 Sortiment majonéz, dresingů a marinád je velmi široký. Zákazník si může vybrat z nepřeberného množství receptur a příchutí klasických výrobků až po výrobky typu „light“.

16 V roce 2010 byla vyhlášena soutěž Regionální potravina, jejíž značka upozorňuje zákazníky na kvalitní, chutné, tradiční či speciální potraviny vyráběné v daném kraji. Společnost BONECO a.s. získala v kategorii Ostatní ocenění Regionální potravina Středočeský kraj pro výrobek Vaječná pomazánka.

17 Další významné ocenění - Klasa získaly v předchozích letech tyto výrobky značky Boneco®: Majolka®, Grilovací hořčice, Francouzská omáčka, Drůbeží salát pikant, Vaječný salát a Tvarohová pomazánka se šunkou a křenem.

18 Plnotučná hořčice v kvalitě bio je vyráběna z vybraného bio hořčičného semínka. Hořčičné semínko, které bylo vypěstováno znovuobjeveným zdravým způsobem, bez použití chemikálií, je nejprve namočeno do směsi bioocta a vody s bio cukrem. Poté je rozdrceno na mlýnském kameni. Během několika dnů dozrávání získává hořčice svoji nezaměnitelnou chuť a aroma. Biohořčice je vyrobena bez jakýchkoliv barviv, neobsahuje GMO. Je vhodná pro bezlepkovou dietu. Výroba bio hořčice podléhá certifikaci a pravidelné přísné kontrole státních dozorových orgánů. Výrobek vysoké kvality s vynikající chutí klasické plnotučné hořčice.

19 BONECO a.s. se pravidelně umisťuje v žebříčku firem „Českých 100 nejlepších“. V roce 2009 bylo BONECO a.s. oceněno v oborové kategorii Zemědělství a potravinářství.

20 TRENDY 2011 Nová řada majonéz ve skle: WASABI TZATZIKY CITRÓN Rozšíření řady ochucených majonéz Evropská inspirace: BARBECUE OMÁČKA

21


Stáhnout ppt "„ČESKÉ LAHŮDKY“. BONECO a.s., česká společnost zabývající se výrobou majonéz a tatarských omáček pod značkou Majolka ®, hořčic, lahůdkových salátů a pomazánek."

Podobné prezentace


Reklamy Google