Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Elektronické učební materiály – I. stupeň Společnost Autor: Mgr. Martina Durinová A AP H R SRDCEEVROPY.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Elektronické učební materiály – I. stupeň Společnost Autor: Mgr. Martina Durinová A AP H R SRDCEEVROPY."— Transkript prezentace:

1 Elektronické učební materiály – I. stupeň Společnost Autor: Mgr. Martina Durinová A AP H R SRDCEEVROPY

2 CO UŽ VÍME Elektronické učební materiály – I. stupeň Společnost  PRAHA JE HLAVNÍ MĚSTO ČESKÉ REPUBLIKY  PRAHA JE SÍDELNÍM MĚSTEM PREZIDENTA ČR  PRAHA JE ROZLOHOU NEJVĚTŠÍ MĚSTO ČR  PRAHA JE NEJLIDNATĚJŠÍ MĚSTO ČR  PRAHA MÁ PŘIBLIŽNĚ JEDEN MILION OBYVATEL  PRAHA MÁ VELMI BOHATOU HISTORICKOU MINULOST  PRAHA JE CENTREM KULTURNÍCH PAMÁTEK ČR  PRAHA JE CENTREM NEJVĚTŠÍHO POČTU DIVADEL  PRAHA JE CENTREM NEJVĚTŠÍHO POČTU SPORTOVIŠŤ

3 VYHLEDEJ SI NOVÉ INFORMACE O PRAZE (využijte metodu „Expertní skupiny) Elektronické učební materiály – I. stupeň Společnost  KDO JE TO PRIMÁTOR A JAKÝ MÁ VZTAH K PRAZE?  KDO JE SOUČASNÝM PRIMÁTOREM PRAHY?  O KTERÉ STOLETÍ MŮŽEME MLUVIT JAKO O „ZLATÉM VĚKU“ PRAHY?  KDO JE HLAVNÍ POSTAVOU „ZLATÉHO VĚKU PRAHY?  O KTERÉM STOLETÍ MŮŽEME MLUVIT JAKO O „DRUHÉM ZLATÉM VĚKU“ PRAHY?  KDO BYL PANOVNÍKEM ČESKÝCH ZEMÍ V TUTO DOBU?  CO ZNAMENÁ SLOVO „UNESCO“?  VYHLEDEJTE PAMÁTKY ZAŘAZENÉ DO ČESKÉHO DĚDICTVÍ ČR ?

4 POJMENUJTE NEJZNÁMNĚJŠÍ HISTORICKÉ STAVBY A MÍSTA PRAHY Elektronické učební materiály – I. stupeň Společnost

5 PROHLOUBENÍ INFORMACÍ O PRAZE Elektronické učební materiály – I. stupeň Společnost ROZDĚLTE SE DO SKUPIN A ZJISTĚTE INFORMACE TÝKAJÍCÍ SE PRAHY 1.SKUPINA : Se kterými druhy dopravy se můžete setkat v Praze? 2.SKUPINA : Kolik ostrovů můžete najít na řece, která protéká Prahou (jen na území hlavního města)? 3.SKUPINA : Vyhledejte nejméně 10 významných sportovišť na území Prahy. 4.SKUPINA : Vyhledejte nejméně 10 divadel na území Prahy Zjistěte, ve kterých divadlech můžete zhlédnout operu, operetu, či balet. 5.SKUPINA : Vyhledejte 10 historických památek, které jsou nejnavštěvovanější v Praze. 6.SKUPINA : Vyhledej kolik základních škol v Praze mohou děti navštěvovat.

6 OLYMPIÁDA V PRAZE? ANO ČI NE? Elektronické učební materiály – I. stupeň Společnost o VYTVOŘTE DVĚ SKUPINY o VYUŽIJTE METODU „DISKUSNÍ PAVUČINA“ K OTÁZCE - ZDA SE MÁ PRAHA UCHÁZET O POŘÁDÁNÍ OLYMPIJSKÝCH HER o NEJDŘÍVE VE SKUPINĚ PRODISKUTUJTE TOTO TÉMA A VYHLEDEJTE SI VHODNÉ INFORMACE K ARGUMENTACI

7 Elektronické učební materiály – I. stupeň Společnost tourist turista historical memory historické památky How do I get to the station? Jak se dostanu na nádraží? Kde je autobusová zastávka? Kde si mohu vyměnit peníze? What time is it? Kolik je hodin?

8 VYTVOŘ MYŠLENKOVOU MAPU NA TÉMA - PRAHA Elektronické učební materiály – I. stupeň Společnost

9 POUŽITÉ ZDROJE https://www.google.cz


Stáhnout ppt "Elektronické učební materiály – I. stupeň Společnost Autor: Mgr. Martina Durinová A AP H R SRDCEEVROPY."

Podobné prezentace


Reklamy Google