Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Afrika „Jak ji vidím…“ Mgr. Alena Ščuková Dostupné z Metodického portálu ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Afrika „Jak ji vidím…“ Mgr. Alena Ščuková Dostupné z Metodického portálu ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno."— Transkript prezentace:

1 Afrika „Jak ji vidím…“ Mgr. Alena Ščuková Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.www.rvp.cz

2 ÚKOL č. 1 Pokus se zakreslit do svého pracovního listu kontinent, jenž nese název AFRIKA. Pokus se zakreslit do svého pracovního listu kontinent, jenž nese název AFRIKA. Správné řešení porovnej se spolužákem a poté s následujícím Správné řešení porovnej se spolužákem a poté s následujícím obrázkem… obrázkem…obrázkem

3 Co se ti vybaví, když se řekne: AFRIKA AFRIKA K jednotlivým šipkám přiřazuj pojmy…

4 Afrika Afrika Co ti připomíná tvar satelitní mapy kontinentu? http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Africa_satellite_orthographic.jpg Prostuduj si další informaceinformace Obrázek různě otáčej.

5 Co a kdo je v Africe? POKUS SE VYPSAT ALESPOŇ TŘI ZÁSTUPCE. ZVÍŘATA LIDÉ ROSTLINY PTÁCI

6 Kultura Afriky Papírové korálky obyvatelů Egypta Papírové korálky obyvatelů Egypta Zrcadlový váček kmene Wodaabe Zrcadlový váček kmene Wodaabe Papírové kufi Papírové kufi Nástěnné masky Nástěnné masky Masky duchů Masky duchů Kalebasy Kalebasy Panenky akua-ba Panenky akua-ba Tkaní kente Tkaní kente Látky adinkra Látky adinkra Blátové látky Blátové látky Kultovní předměty Kultovní předměty ÚKOL: Pokus se vyhledat informace k těmto pojmům. Vyber si jeden a pokus se jej vyrobit. Nápověda: Hledej v knihách a na internetu.internetu

7 JAK VIDÍŠ AFRIKU Pokus se vytvořit vlastní práci pomocí nejrůznějších výtvarných technik. Inspiruj se svým pracovním listem. Inspiruj se svým pracovním listem. Čerpej ze svých představ a fantazie. Čerpej ze svých představ a fantazie. Využij získané informace ze zeměpisu, knih, časopisů, filmů apod. Využij získané informace ze zeměpisu, knih, časopisů, filmů apod.

8 Pracujte ve skupinách a vytvořte podobnou instalaci: Příklady technik: - Kresba suchý pastel, tužka, tuž. - Malba temperou, akvarel. - Koláž, kombinované techniky. - Prostorová tvorba, kašírování, keramika.

9 Ať se vám práce daří! Přeji vám příjemné prožitky při vlastní tvorbě.

10 Použité obrázky: Wikipedie Wikipedie Archiv autorky Archiv autorky Vlastní Vlastní


Stáhnout ppt "Afrika „Jak ji vidím…“ Mgr. Alena Ščuková Dostupné z Metodického portálu ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno."

Podobné prezentace


Reklamy Google