Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školyPlavská škola AutorMgr. Jana Kneřová NázevVY_52_INOVACE_17_ČJ_Vyjmenovaná slova po V a jejich význam - 2 Téma Číslo projektu Anotace ČJ 3 CZ.1.07/1.4.00/21.1135.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školyPlavská škola AutorMgr. Jana Kneřová NázevVY_52_INOVACE_17_ČJ_Vyjmenovaná slova po V a jejich význam - 2 Téma Číslo projektu Anotace ČJ 3 CZ.1.07/1.4.00/21.1135."— Transkript prezentace:

1 Název školyPlavská škola AutorMgr. Jana Kneřová NázevVY_52_INOVACE_17_ČJ_Vyjmenovaná slova po V a jejich význam - 2 Téma Číslo projektu Anotace ČJ 3 CZ.1.07/1.4.00/21.1135 Vyjmenovaná slova po V názorně – vydra, výr, vyžle, povyk, výheň, slova s předponou vy-, vý-. Společná diskuze nad různými významy slov. Mezipředmětové vztahy.

2 Vyjmenovaná slova po V a jejich význam 1. část vydra, výr, vyžle, povyk, výheň, vydra, výr, vyžle, povyk, výheň, slova s předponou vy-, vý- slova s předponou vy-, vý-

3 Malé opakování, všechna vyjmenovaná slova po V vy, vysoký, výt, výskat, zvykat, žvýkat, vy, vysoký, výt, výskat, zvykat, žvýkat, vydra, výr, vyžle, povyk, výheň, slova s předponou vy-, vý- vydra, výr, vyžle, povyk, výheň, slova s předponou vy-, vý- Dnes si probereme význam zbývajících vyjmenovaných slov po V.

4 Zvíře, šelma, řeka Zvíře, šelma, řeka VYDRA Co znamená slovo VYDRA ? Řeka Vydra na Šumavě Dokážeš přijít na to, proč se řece Vydře na Šumavě říká právě Vydra?

5 Naše největší sova, noční pták Naše největší sova, noční pták VÝR Co znamená slovo VÝR ? Zastrašuje nepřítele Velkou zbraní výra jsou jeho pařáty. Víš, jak se výr jmenuje latinsky? Bubo bubo

6 VYŽLE Co znamená slovo VYŽLE ?  Plemeno loveckého psa (maďarský krátkosrstý ohař),  Plemeno loveckého psa (maďarský krátkosrstý ohař), hubené dítě hubené dítě Jídlo potřebujeme k životu, ale přejídat se není zdravé. Stejně tak není zdravé jíst příliš málo nebo jídlo odmítat, to může vést až k těžké nemoci. Zkus si vzpomenout, co všechno jsi například jedl po celý den včera ty. Bylo toho hodně nebo málo?

7 POVYK Co znamená slovo POVYK ?  Rámus, pokřik „Co je to tady za povyk?!“ Jak to vypadá u vás o přestávce ve třídě, je ve třídě klid nebo tu někdo povykuje?

8 VÝHEŇ Co znamená slovo VÝHEŇ ?  Pec, okolí ohniště, vedro Kovář ve výhni nahřívá železo, aby změklo. Výheň v peci a v kamnech Velká výheň občas bývá v létě i venku. Viděl jsi už někdy výheň u kováře?

9 SLOVA S PŘEDPONOU VY-, VÝ- Co jsou SLOVA S PŘEDPONOU VY-, VÝ- ? vynález výkres vyvrtat výkop výhravýlet VYTVÁŘEJ další slova s předponou vy- nebo vý-

10 Malé opakování, všechna vyjmenovaná slova po V vy, vysoký, výt, výskat, zvykat, žvýkat, vydra, výr, vyžle, povyk, výheň, slova s předponou vy-, vý- vy, vysoký, výt, výskat, zvykat, žvýkat, vydra, výr, vyžle, povyk, výheň, slova s předponou vy-, vý- Teď už víš, co všechna znamenají. Zapiš si je a nauč se je nazpaměť za sebou, hodně Ti to pomůže.

11 Zdroje: Vydra, výr, kovář: Alena Tučímová (se souhlasem autorky) Vyžle: AUTOR NEUVEDEN. airin-ohar.webnode.cz [online]. [cit. 15.9.2012]. Dostupný na WWW:. Ostatní obrázky: www.office.microsoft.comwww.office.microsoft.com


Stáhnout ppt "Název školyPlavská škola AutorMgr. Jana Kneřová NázevVY_52_INOVACE_17_ČJ_Vyjmenovaná slova po V a jejich význam - 2 Téma Číslo projektu Anotace ČJ 3 CZ.1.07/1.4.00/21.1135."

Podobné prezentace


Reklamy Google