Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

26. 4. 2016 Poslední týden v červnu Olympiáda by mohla trvat i 2dny.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "26. 4. 2016 Poslední týden v červnu Olympiáda by mohla trvat i 2dny."— Transkript prezentace:

1

2 26. 4. 2016

3 Poslední týden v červnu Olympiáda by mohla trvat i 2dny.

4

5 První stupeň: Druhý stupeň: Elektronická zařízení a baterie ze dne země budou zvlášť vyhodnoceny za třídy a zároveň připočítány k Velké Ekosoutěži.

6 5. 5. 2016 (čtvrtek) Malá 15 Kč Velká 25 Kč

7 Řekli jsme si, že bychom mohli třídit, a tím pomáhat přírodě. Jedná se konkrétně o třídění odpadu na prvním stupni. Tušíme, že na celé škole by to asi úplně nefungovalo tak jak má, protože i na naší škole jsou jedinci, kteří budou úmyslně dávat odpad do jiných kontejnerů nebo do nich házet úplně nepatřičné věci. Chystáme se do tříd prvního stupně dát kontejner na papír s tím, že třídní učitelé budou na třídění dohlížet. Ovšem kdo a s jakým systémem bude koše vynášet, zatím nevíme a nadále budeme na tomto systému pracovat. Všechny nápady vítáme.

8 Plán : Na naší přírodní zahradě se již usilovně pracuje. V pátek 22. 4. dokonce na naši zahradu zavítala televize Polar. Natočila záběry pracující 7. A, 9. B a rozhovor s paní učitelkou Boudovou.

9

10  Vážení rodiče, žáci, kolegové, přátelé školy,  v pátek 22. 4. i na naší škole probíhaly akce v souvislosti s „Dnem Země“. V rámci těchto akcí jsme se i my, co tvoříme naši školní přírodní zahradu, pustili do velké práce. Páteční úpravy na zahradě spočívaly v osázení původními kvetoucími a plodícími keři, čímž vznikl základ pestrého živého plotu. Tento náročný úkol si vzaly na starost dívky z devátých tříd. Keře koupily za peníze získané prodejem svých výrobků na školním jarmarku dívky z béčka, vysázely je dívky z áčka. Děkujeme.  Další obrovské poděkování patří všem přátelům přírody, kteří naši zahradu podpořili svým darem odkopku. Vaším přispěním jsme získali více než stovku různých trvalek, cibulovin, bylin. Děkujeme za petrklíče, narcisy, libeček, rozrazily, rebarboru, pažitku, meduňku, mátu, srdečník, dobromysl, barvínek, kdoulovec, denivky, kosatce, levanduli, orlíčky, floxy, diviznu, chryzantémy, netřesk, zákulu, šeřík, jablečník, modřence, čemeřice a další a další a další……………… Žákům a žákyním ze sedmé třídy se během pátečního sázení podařilo založit divoký koutek, osázet okolí našeho budoucího čolkoviště (zakopané vany) a trvalkové okraje chodníků, které časem pomohou navodit atmosféru selské zahrady. Dokončili jsme budování bylinkové spirály, ale bohužel zatím jsme ji nemohli osázet vhodnými bylinkami, protože bazalku, tymián nebo saturejku ještě nemáme. I sedmákům z áčka děkujeme.  Na pozemku jsou již vytvořeny badatelské záhony, které by měly sloužit žákům 1. stupně pro drobné pokusy s pěstováním bylinek a zeleniny. Pro žáky 2. stupně chystáme záhony, na kterých se budou moci seznamovat s alternativním a polykulturním zahrádkařením (např.: mulčování, pěstování brambor v trávě, indiánská polykultura „tři sestry“, klíčová dírka, atd.).  Pod čtyřmi vzrostlými borovicemi jsme využili prostor pro vytvoření indiánského kruhu z 6 nízkých dřevěných lavic.  Jarmila Boudová : Text pro televizi :

11 Na Veroniku přispěli nejenom žáci, ale také učitelé, vedení školy, uklízečky, kuchařky, a také široká veřejnost. Všem zúčastněným moc děkujeme Což činí 1⁄3 z potřebné částky Na den země se dohromady vysbíralo : 30 720 Kč Peníze byly ihned po spočítání předány mamince od Veroniky, která je převedla na speciální účet, na který také můžete přispět:

12 Pro: Družinu a Budoucí prvňáčky 10. nebo 12. 5. 2016 Od 15:00 h Každá třída si vybere dva vyslance, kteří své stanoviště řídí, rozhodnout se, které stanoviště si vezmou ze seznamu stanovišť. V seznamu např.: důvěra, slalom, skládání ozubených kol….. Z minulého roku:

13


Stáhnout ppt "26. 4. 2016 Poslední týden v červnu Olympiáda by mohla trvat i 2dny."

Podobné prezentace


Reklamy Google