Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Bezpečnost práce s počítačem Základní škola a Mateřská škola, Szkoła Podstawowa, Przedszkole Košařiska, příspěvková organizace Projekt: EU OP VK - CZ.1.07/1.4.00/21.2105.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Bezpečnost práce s počítačem Základní škola a Mateřská škola, Szkoła Podstawowa, Przedszkole Košařiska, příspěvková organizace Projekt: EU OP VK - CZ.1.07/1.4.00/21.2105."— Transkript prezentace:

1 Bezpečnost práce s počítačem Základní škola a Mateřská škola, Szkoła Podstawowa, Przedszkole Košařiska, příspěvková organizace Projekt: EU OP VK - CZ.1.07/1.4.00/ Šablona: Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Předmět: Informatika Ročník: 4. Autor: Mgr. Dalibor Pyszko

2 Napájení počítače Počítač je napájen napětím 5 nebo 12 V. Je však připojen k elektrické síti, která je napájena napětím 230 V. Provoz počítače je bezpečný Je však potřeba dodržovat základní bezpečnostní předpisy

3 Pokud jsou z počítače vytažené některé kabely, nesnažte se je sami připojit.

4 Nezakrývejte mřížky a otvory k větrání, počítač se může přehřát a může dojít k požáru

5 Veškerou manipulaci s elektroinstalací počítače přenechejte oprávněným osobám

6 Počítač nikdy nehaste vodou!

7 Použité zdroje destroyed-in-fire.png Kovářová, L., Němec, V., Jiříček, M., Navrátil, P.: Informatika pro základní školy, 1. díl, Computermedia s.r.o., Kralice na Hané 2009, 2. vydání, ISBN:


Stáhnout ppt "Bezpečnost práce s počítačem Základní škola a Mateřská škola, Szkoła Podstawowa, Przedszkole Košařiska, příspěvková organizace Projekt: EU OP VK - CZ.1.07/1.4.00/21.2105."

Podobné prezentace


Reklamy Google