Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA SADSKÁ Autor: Mgr. Aleš Čech Název DUM: VY_32_Inovace_8.2.1. Americké regiony- U.S.A Název sady: Zeměpis 7. ročník Číslo projektu:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA SADSKÁ Autor: Mgr. Aleš Čech Název DUM: VY_32_Inovace_8.2.1. Americké regiony- U.S.A Název sady: Zeměpis 7. ročník Číslo projektu:"— Transkript prezentace:

1 Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA SADSKÁ Autor: Mgr. Aleš Čech Název DUM: VY_32_Inovace_ Americké regiony- U.S.A Název sady: Zeměpis 7. ročník Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/ Anotace: Prezentace v PowerPointu digitálně zpracovává téma, ve které se žáci seznámí s USA. Doplněno otázkami a úkoly k zopakování učiva.

2 USA – světová velmoc Mgr. Aleš Čech

3

4 Historie Vlajka USA – 13 kolonií na východním pobřeží se v roce 1776 osvobodilo od britské vlády (13 červenobílých pruhů) – Postupné rozšiřování území z východu na západ Přibývání členských států (každý má hvězdu na vlajce) Ústava přijata roku 1787 – Zaručuje práva každého jedince

5 Přemýšlej! Jaké znáš symboly charakteristické pro USA? Kdo je současným prezidentem USA? Co vlastně zkratka USA znamená?

6 USA Světová velmoc Čtvrtá největší země světa (9,3 mil km²) Třetí země v počtu obyvatel (1. Čína, 2. Indie) Hlavní město Washington D.C

7 USA jako federace Tvoří ji 50 států Aljaška a Havajské ostrovy leží odděleně

8 Havajské ostrovy

9

10 Dělení území USA Východ a jih – Pobřeží Atlantiku a Mexického zálivu – Appalačské pohoří a dolní tok Mississipi Střed – Velká jezera až po úpatí Kordiller Západ – Kordillery a pobřeží Tichého oceánu

11 Najdi na mapě a urči do které oblasti USA patří! New York Pittsburgh Dallas Houston Chicago Detroit Los Angeles San Francisko Aljaška Havajské ostrovy

12 Přemýšlej! Pomocí atlasu urči hustotu zalidnění na východě, jihu a středu USA a odůvodni svá zjištění. Která průmyslová odvětví jsou zastoupena na jihu a východě USA? Urči podnebí Kalifornie a pokus se vysvětlit častý výskyt zemětřesení v této oblasti.

13 San Andreas – tektonický zlom

14 Zdroje Použité kliparty: DVOŘÁK, Jiří; KOHOUTOVÁ, Alice; TAIBR, Pavel. Zeměpis 7 učebnice pro základní školy a víceletá gymnázia. Plzeň: Fraus, 2005, ISBN Obrázky: DBENBENN, ZSCOUT370, JACOBOLUS, INDOLENCES, TECHNION.. Wikipedia [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: SSOLBERGJ. Wikipedia [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: SKEW-T. Wikipedia [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: NASA_HAWAIIAN_ISLANDS_FULL_QUALITY.PNG: NASA/GODDARD SPACE FLIGHT CENTER. Wikipedia [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: main_islands_with_labels.png?uselang=cs NEZJIŠTĚN. Wikipedia [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: ROBERT E. WALLACE, USGS (FEDERÁLNÍ ÚŘAD USA). Wikipedia [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:


Stáhnout ppt "Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA SADSKÁ Autor: Mgr. Aleš Čech Název DUM: VY_32_Inovace_8.2.1. Americké regiony- U.S.A Název sady: Zeměpis 7. ročník Číslo projektu:"

Podobné prezentace


Reklamy Google