Číslovky řadové Ptáme se na ně: Kolikátý? Kolikátý byl Petr? Kolikátou stranu v sešitě jsi už popsala? první několikátou

Vyber, které z následujících číslovek odpovídají na otázku „kolikátý?“, a zařaď do správného sloupce. č. neurčitá č. určitá čtvrtý čtyři osmdesát několikátý sedmero první mnoho stý poslední

Číslovky násobné Ptáme se na ně: Kolikrát? Kolikrát jste se na dovolené koupali? Kolikrát jsi byl v Egyptě? čtyřikrát několikrát

Vyber, které z následujících číslovek odpovídají na otázku „kolikrát?“, a zařaď do správného sloupce. č. neurčitá č. určitá osmkrát pátý osmnáctý několikrát sedmero sedmkrát párkrát třikrát mnohokrát

10 Ptáme se na ně: Kolikerý?
Číslovky druhové Ptáme se na ně: Kolikerý? Kolikery kalhoty si vezmeš na tábor? Kolikery máš boty? čtvery několikery

11 Číslovky druhové č. určitá č. neurčitá
Vyber, které z následujících číslovek odpovídají na otázku „kolikerý?“, a zařaď do správného sloupce. č. určitá č. neurčitá čtverý čtyři osmnáctý několikerý sedm paterý mnoho dvoje mnohé

12 Najdi číslovky: 15. května se odehrálo fotbalové utkání mezi Horní a Dolní. Na stadion přišlo dvě stě dvacet tři domácích diváků a několik málo diváků podporujících tábor hostů. Utkání začalo ve třináct třicet. Ve čtvrté minutě obránce hostů fauloval hráče domácích. Spustil se pískot stovky nedisciplinovaných diváků. Byla odpískána penalta. Padl gól. Po čtvrté minutě bylo skóre 1:0 pro domácí. Až do pětačtyřicáté minuty se nedělo nic zvláštního. Následovala přestávka a po patnácti minutách hráči začali hrát dál. V šedesáté minutě padl gól z rohu. Tentokrát skórovali hosté a vyrovnali na 1:1. Za celý zápas už nepadl žádný gól, ani po prodloužení. A nastaly penalty… 15. května se odehrálo fotbalové utkání mezi Horní a Dolní. Na stadion přišlo dvě stě dvacet tři domácích diváků a několik málo diváků podporujících tábor hostů. Utkání začalo ve třináct třicet. Ve čtvrté minutě obránce hostů fauloval hráče domácích. Spustil se pískot stovky nedisciplinovaných diváků. Byla odpískána penalta. Padl gól. Po čtvrté minutě bylo skóre 1:0 pro domácí. Až do pětačtyřicáté minuty se nedělo nic zvláštního. Následovala přestávka a po patnácti minutách hráči začali hrát dál. V šedesáté minutě padl gól z rohu. Tentokrát skórovali hosté a vyrovnali na 1:1. Za celý zápas už nepadl žádný gól, ani po prodloužení. A nastaly penalty…

13 Chceš vědět, jak dopadlo fotbalové utkání?
Pokud ano, budeš muset odpovědět na následující otázku: Jsou tato slova číslovky základní? dvacet, pět, šest, čtyři Ano Ne

14 Špatně! Vrať se zpět a oprav se.

15 Správně! Zde je tvá odměna:
Nastaly penalty. Rozběhl se první hráč domácího týmu a … skóroval. Hráč druhého týmu rovněž skóroval. Stav po první sérii byl tedy nerozhodný. Znovu kopal hráč domácího týmu. Vykopl míč. Míč netrefil bránu a vletěl přímo mezi diváky. Míč chytil jeden divák a se svou kořistí začal ihned utíkat. Protože se jednalo o venkovský zápas a místní klub vlastnil pouze jeden míč, byl zápas ukončen… Fanouška se už nikdy nepodařilo vypátrat, a tak těžko říct, zda se jednalo o fanouška z Dolní, nebo Horní.

Stáhnout ppt "Číslovky s obrázky I Autor obrázků © Tomasz Nogol souhlasí s jejich zveřejněním na Metodickém portálu. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785,"